پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل خبر داد;
بهره‌برداری از واحد پرورش کبک ۲۰ هزار قطعه‌ای در آمل
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل از بهره برداری و راه اندازی یک واحد 20 هزار قطعه ای پرورش کبک در روستای امیرآباد لاریجان این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سید حسین اسلامی از بهره‌برداری و راه‌اندازی یک واحد ۲۰ هزار قطعه‌ای پرورش کبک در روستای امیرآباد لاریجان شهرستان آمل خبر داد.

وی با بیان اینکه این مجموعه دارای ۵ سالن پرورش شامل ۳ سالن پرورش کبک پرواری و ۲ سالن مولد است، افزود: این واحد از یک سالن جوجه کشی به ظرفیت ۶ هزار قطعه و یک سالن کشتارگاهی برخوردار است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل اظهار کرد: کبک از خانواده ماکیان با خصوصیات پرندگان وحشی شکاری است و میزان پروتئین موجود در گوشت این پرنده در مقایسه با دیگر پرندگان ۵ تا ۱۰ درصد بیشتر بوده و انواع اسید آمینه ضروری در آن به‌ وفور یافت می‌‌شود، به همین دلیل است که در اغلب نقاط دنیا پزشکان برای بیماری‌‌هایی چون ضعف اعصاب، ناراحتی‌‌های روانی و بی‌‌خوابی مصرف این گوشت را توصیه می‌‌کنند.

اسلامی ادامه داد: این گوشت به‌دلیل چربی و کلسترول بسیار پایین از بروز بیماری‌‌های قلبی عروقی پیشگیری کرده و به‌دلیل غنی بودن از پتاسیم، مصرف به‌اندازه‌ آن برای افراد با فشار خون بالا مانعی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: گوشت کبک می‌‌تواند نیاز بدن به فسفر، منیزیم، آهن و گوگرد را تأمین کند و به تقویت حافظه و قوای جنسی بیفزاید و ضعف عمومی بدن را هم برطرف سازد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.