پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

خانه موزه لرزاده با حضور شهردار تهران افتتاح شد
خانه موزه استاد لرزاده با عنوان خانه معمار عصر امروز با حضور شهردار تهران و تنی چند از اعضای شورای شهر تهران افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در مراسم افتتاح خانه موزه لرزاده، گفت: تهران منزل و ماوای فرهنگ و هنر است و این موضوع ارتباط وثیقی با پایتختی تهران دارد.

وی افزود: از زمانی که تهران از قریه تبدیل به پایتخت شد اهالی فرهنگ و هنر هم به امید دستیابی به محیطی بهتر برای عرصه فرهنگ و هنر به تهران آمدند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی ادامه داد: از این رو در هر محله از تهران به بزرگان و فرهیختگانی می‌رسیم که صاحبان فرهنگ هستند و استاد لرزاده از همین دست بوده است.

ضرغامی گفت: این استاد گرانقدر در سال ۱۳۸۳ فوت کردند و خانه وی که در فهرست آثار ملی ثبت شده هم اکنون به عنوان خانه موزه لرزاده افتتاح می شود.

وی خاطرنشان کرد: افتتاح این خانه‌ها و باز شدن در آن به روی مردم یعنی آشتی مردم با فرهنگ و کمترین اقدامی است که می‌شود برای گرامیداشت آثار این بزرگان انجام داد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: احیای خانه موزه لرزاده احیای شبکه آثاری از هنر است یعنی تشکیل یک حوزه عمومی و تخصصی برای گسسته نشدن ارتباط آن نسل از هنرمندان با هنرمندان امروز.

ضرغامی گفت: همانطور که پیروز خانه مینایی افتتاح شد تا روایتگر قصه های خیابان ولیعصر باشد خانه لرزاده نیز قرار است تا روایتگر تاریخ معماری ایران باشد.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر تملک خانه معمار لرزاده، سازمان زیباسازی اقدام به مرمت این خانه تاریخی کرده است.

ضرغامی افزود: استاد لرزاده یکی از بزرگترین استادان معماری ایران بوده که بسیاری از مساجد عظیم و مشهور ایران را در گذشته طراحی و ساخته است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی گفت: آثار استاد لرزاده به عنوان شاخصه معماری سنتی ایرانی اسلامی تملک و به موزه فرهنگی در حوزه معماری و شهرسازی تبدیل می‌شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.