پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

ارسال نامه نمایندگان به رؤسای قوه قضائیه و مجریه برای بازگشت دانشمند ایرانی
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: 3 نامه در نشست امروز این کمیسیون برای ارسال به رؤسای قوه قضائیه، مجریه و وزیر علوم تدوین شد که پیگیر بازگشت مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی به کشور شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سیدحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی در تشریح جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون اظهار داشت: در این نشست ۲ دستور کار پاسخگویی وزیر علوم به سوالات نمایندگان و همچنین حضور خانواده مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکا پیگیری شد.

وی افزود: در بخش اول این نشست سوال عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نایین مبنی بر عملکرد کمیسیون موارد خاص بود و عمل نکردن آن بر اساس ضوابط مشخص بود که مقرر شد در ۲ هفته آینده مدارک و مستندات نماینده سئوال کننده به وزارت علوم ارائه شود تا اگر خلاف قانونی صورت گرفته به این موارد رسیدگی شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: سوال بعدی مربوط به سیدجواد حسینی کیا نماینده مردم سنقر از وزیر علوم درباره ضوابط تغییر و انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها و بویژه رؤسای دانشگاه‎‌های استان کرمانشاه بود که مقرر شد در ۲ هفته آینده مستندات ارائه شود.

وی افزود: همچنین احمد همتی نماینده مردم سمنان هم از طرح سوال خود منصرف شد.

میرزاده گفت: به علت حضور رئیس کمیسیون و  وزیر علوم در نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی، سئوال بیت الله عبداللهی نماینده مردم اهر به هفته آینده موکول شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس خاطرنشان کرد: در بخش دوم این نشست اعضای خانواده مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکا در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حاضر شدند.

وی افزود: بعد از ارائه نظرات مختلف، ۳ نامه برای ارسال به رؤسای قوه قضاییه، مجریه و وزیر علوم تدوین شد که پیگیر بازگشت این استاد دانشگاه به کشور شوند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.