پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

حرکت مسئولان در راستای توصیه‌های رهبر انقلاب، تحریم‌ها را بی‌اثر می‌کند
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه اقدامات انجام شده از سوی مسئولان در تراز توصیه‌های رهبری نبوده است، گفت:‌ حرکت مسئولان در راستای توصیه‌های رهبر انقلاب، تحریم‌ها را بی‌اثر خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مسعود رضایی کارشناس مسائل سیاسی در گفت وگویی با اشاره به این موضوع که تحریم های اقتصادی در مورد ایران موضوع جدیدی نیست و ما حدود ۴۰ سال با این مسأله مواجه هستیم، گفت: از همان ابتدا که قدرت های غربی و هم پیمانانشان، این تحریم ها را علیه ایران به کار بردند، بارها بر این تصور بودند که با ایجاد مشکلاتی در اقتصاد کشور، ایران را شکست خواهند داد. دشمن طی این چهل سال چنین حرف ها را تکرار می کند.

وی ادامه داد:‌ البته در طول این چهل سال، تحریم ها روند فزاینده و تشدید شونده داشته است و در مقابل، مردم ایران از قدرت و استحکام و اقتدار بیشتری برخوردار شده اند؛ بنابراین تحریم‌ها تا الان نتوانسته آن قدرت اراده مردم ایران را بشکند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اراده شکست ناپذیر ملت ایران در برابر تهدیدها، گفت:‌ هرچند این تحریم ها به ملت ایران فشار آورده و دچار کمبودهایی شده اند، اما مردم ما با توجه به آرمان ها و عزت نفسی که دارند و با توجه به هدفی که برای آینده خودشان در نظر گرفته اند، در مقابل همه این تحریم ها مقاومت کردند.

وی یادآور شد:‌ این تحریم های دشمن موجب شد تا مردم و مسئولان در پی یافتن راه های جدیدی برای استحکام بخشی به اقتصاد و صنعت ایران باشد. در طول این چهل سال ما توانستیم با توصیه های مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی و اهمیت دادن به جوانان و حمایت از شرکت های دانش بنیان، پیشرفت های زیادی را به دست بیاوریم.

رضایی با اشاره به این موضوع که اقدامات انجام شده از سوی مسئولان در تراز توصیه های مقام معظم رهبری نبوده است، گفت:‌ مسئولان باید تلاش کنند و بیش از پیش در این مسیر حرکت کنند؛ با حرکت مسئولان در راستای توصیه‌های رهبر انقلاب، اقتدار مردم ایران و استحکام اقتصادی و صنعتی کشور ایران به حدی خواهد رسید که دیگر هیچ تحریمی حتی قادر به وارد آوردن فشار بر اقتصاد مردم ایران نخواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد:‌ اینکه سلاح و ابزار تحریم اقتصادی از دست دشمنان خارج خواهد شد، به این دلیل بوده که تحریم های دشمنان، هیچ اثری بر مردم کشور ایران ندارد و امیدوارم ما این مسیری را که آمده ایم، با اقتدار و قدرت بیشتری دنبال کنیم و به مراحل بالاتری دست یابیم.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.