پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

طرح شفافیت نظام تقنینی فرار به جلوی اصلاح‌طلبان از پاسخگویی به جامعه است
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: طرح شفافیت آرای نظام تقنینی فرار رو به جلوی اصلاح‌طلبان به دلیل فشار زیادی بود که جامعه به آنها به منظور عدم همراهی‌شان با طرح‌های شفافیت وارد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی درباره طرح شفافیت آرای نظام تقنینی گفت: جریان مستقلان و امیدی‌ها در مجلس پیش از مطرح کردن طرح شفافیت آرای نظام تقنینی تلاش زیادی کردند که طرح‌های شفافیت آرا و شفافیت اموال مسئولان در صحن علنی رأی نیاورد و همین اقدام بار سنگینی را در فضای اجتماعی علیه آنان ایجاد کرده بود.

وی افزود: با آنکه به طرح شفافیت آرای نظام تقنینی رأی دادم معتقدم غیر از مسائل امنیتی دیگر موضوعاتی که مصالح کشور اقتضا می‌کند و طبقه‌بندی ندارد باید شفاف باشد. چرا که خیلی از افراد در سایه قدم شفافیت حرکت می‌کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح شفافیت آرای نظام تقنینی فرار رو به جلوی اصلاح‌طلبان به دلیل فشار زیادی بود که جامعه به آنها به منظور عدم همراهی‌شان با طرح‌های شفافیت وارد کرده است. چرا که آنها همواره در مظان اتهام بوده و از آن فرار کرده‌اند.

پژمانفر خاطرنشان کرد: نماینده مجلس رابطه بین وکیل و وکالت را برعهده دارد که کاملاً فضا روشن است و به همین دلیل مردم باید بدانند که ما چه می‌کنیم ولی در بقیه دستگاه‌ها، نمایندگان‌شان وکالتی از مردم ندارند.

وی تصریح کرد:‌وقتی نماینده مجلس که وکیل ملت است در رأی خود شفاف‌سازی نمی‌کند نمی‌تواند داعیه‌دار شفافیت در دیگر مجامع و شوراها باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام جریان امید و مستقلان در مجلس با فرار رو به جلو به منظور عدم پاسخگویی به شفافیت آرا و اموال‌شان قابل تحلیل است.

پژمانفر افزود: مردم ما می‌دانند که دست و پا زدن‌های جریان امید، اصلاح‌طلب و مستقل در مجلس برای آن است که نمی‌توانند اتهامات جامعه به آنها در عدم رأی دادن به طرح‌های شفافیت قبلی را از اذهان پاک کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.