پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

خانه «قصه‌های بلندترین خیابان تهران» افتتاح شد
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از افتتاح خانه مینایی به عنوان خانه موزه خیابان ولی‌عصر و روایتگر قصه‌های بلندترین خیابان تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران عصر امروز و در پنجمین روز از هفته «تهران» در مراسم افتتاح خانه موزه مینایی واقع در خیابان ولی‌عصر گفت: در آستانه هفته تهران برنامه‌های مختلفی توسط سازمان زیباسازی برگزار شد که یکی از آنها افتتاح خانه موزه مینایی بوده است.

ضرغامی گفت: این خانه قرار است روایتگر قصه‌ها و خاطرات خیابان ولی‌عصر باشد تا امروزیان را با دیروزیان آشنا کند.

وی ادامه داد: در تهران و در میان برج‌های بلند و خیابان‌های شلوغ خانه هایی وجود دارد که روایت‌های مختلفی برای گفتن دارند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی تصریح کرد: برخی از این خیابان‌ها روایت خود را پیش از این با مردم در میان گذاشته‌اند اما برخی هم تا امروز سکوت کرده‌اند.

ضرغامی گفت: خانه مینایی از آن جهت دارای اهمیت است که این خانه از همه المان‌های معماری ایرانی بهره برده است و حتی اطاق‌های تابستانی و زمستانی را با هم دارد.

وی افزود: دوازده سال پیش به دلیل ارزش‌های نهفته در این خانه، این خانه در فهرست املاک ملی ثبت شد و نهایتا تا سال ۹۵ این خانه بلاتکلیف بود.

مدیرعامل سازمان زیباسازی ادامه داد: از سال ۹۵ پس از خرید خانه توسط سازمان زیباسازی به تملک شهرداری تهران درآمد و نهایتا از یک سال قبل کار مرمت آن آغاز شد.

ضرغامی خاطرنشان کرد: با همکاری کارشناسان سازمان میراث فرهنگی تلاش شد تا بدون کوچکترین تغییری این خانه مرمت و فرم کلی این خانه حفظ شود.

وی گفت: از امروز این خانه موزه خیابان ولی‌عصر خواهد شد و روایتگر قصه های بلندترین خیابان تهران خواهد شد و درهای آن به روی مردم و همشهریان باز خواهد بود تا از آن بهره ببرند.

 خانه موزه مینایی امروز با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران افتتاح شد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.