پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

ریاست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری آمل خبر داد;
آمل ۲ برابر ظرفیت واقعی خود تاکسی دارد/ پروژه پرداخت الکترونیک کرایه های تاکسی در آمل به زودی آغاز می شود
محمدعلی سبزعلیپور، ریاست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری آمل در گفت و گو با خبرنگار مازندرانه بیان کرد: در حال حاضر 2703 تاکسی ثبت شده در شهرستان آمل داریم و به علت مازاد بودن تاکسی ها نسبت به نیاز شهر برنامه ای برای افزایششان نداریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محمدعلی سبزعلیپور، ریاست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری آمل در گفت و گو با خبرنگار مازندرانه بیان کرد: در حال حاضر ۲۷۰۳ تاکسی ثبت شده در شهرستان آمل داریم و به علت مازاد بودن تاکسی ها نسبت به نیاز شهر برنامه ای برای افزایششان نداریم.

سبزعلیپور، در مورد افزایش نرخ کرایه تاکسی ها مطرح کرد: هر سال توسط استانداری بر اساس میزان نرخ تورم، نرخ مصوب کرایه تاکسی به رمانداری ابلاغ می شود.

وی درباره ی روند رسیدگی به شکایات مردمی اظهار کرد: شماره تماس رسیدگی به شکایات مردمی ۱۳۳ می باشد و در صورت اعلام شکایت، راننده متخلف و شاکی به سازمان فرا خوانده می شود و موضوع شکایت مورد بررسی قرار می گیرد و مواقعی که نیاز باشد فرد متخلف را به کمیته انظباطی جهت بررسی کامل تر موضوع طبق آیین نامه انظباطی معرفی خواهیم کرد.

سبزعلیپور با بیان این که اعتماد مردم به تاکسی بی سیم ۱۸۳۸ بیشتر از تاکسی های اینترنتی است گفت: تاکسی بی سیم ۱۸۳۸ پروانه مستقل دارد و بر اساس نامه سازمان تنظیم مقررات، تاکسی بی سیم ۱۸۳۸ به بخش خصوصی واگذاز شده است و تاکسی های اینترنتی مانند اسنپ و ماکسیم تحت نظارت ما نیست و مستقل هستند.

ریاست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری آمل در رابطه با بازرسی و نظارت بر ایستگاه های تاکسی بیان کرد: در حال حاضر پنج دستگاه خوردو برای نظارت بر تاکسی ها در سطح شهر مشغول به فعالیت هستند و در ایستگاه های شلوغ و ترافیکی نیز افرادی را برای نظارت و بازرسی قرار دادیم.

وی در خصوص وضعیت بیمه رانندگان تاکسی شهرستان آمل عنوان کرد: از چهار سال گذشته تا کنون سایت بیمه رانندگان تاکسی توسط دولت به علت کسری بودجه بسته است و در سال جاری برنامه ریزی هایی انجام شده است که بودجه مورد نیاز برای بیمه رانندگان تامین شود.

این مقام مسئول در ادامه با بیان این که آمل ۲ برابر ظرفیت واقعی خود تاکسی دارد تصریح کرد: طبق استاندارد به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر باید ۷۰۰۰ تاکسی در شهر موجود باشد که آمل مازاد بر استاندارد های فعلی تاکسی دارد.

ریاست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری آمل در مورد تعداد کم اتوبوس های شهری مطرح کرد: به دلیل ترافیک زیاد در هسته مرکزی شهر و نبود عرض خیابان مناسب علی رغم وجود اتوبوس های شهری کماکان شرایط استفاده از آن ها مهیا نیست.

وی در ادامه اضافه کرد: طبق استاندارد، تاکسی اجازه توقف در سطح شهر را ندارد اما به علت وجود تاکسی های مازاد، رانندگان در سطح شهر توقف می کنند.

سبزعلیپور با بیان این که اعتبار دفترچه سلامت رانندگان تاکسی ۲ ساله است خاطر نشان کرد: رانندگان هر ۲ سال برای اخذ دفترچه جدید، مطابق آیین نامه اجرایی باید برای اخذ کارت سلامت، تایید گواهی نامه و سوپیشینه اقدام کنند.

وی با اشاره به این که پرداخت الکترونیک کرایه های تاکسی بهتر از پرداخت نقدی است بیان کرد: بزودی پروژه پرداخت الکترونیک کرایه ها در داخل تاکسی از طریق تلفن همراه را آغاز خواهیم کرد.

خبر: مسیح مسلمی پاشا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.