پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

روز “مادر” برای مادران تنها در خانه سالمندان/انتظار برای دیدن فرزندان
مادران در خانه‌ سالمندان روز "مادر" را به امید دیدن فرزندانشان آغاز می‌کنند و ساعت‌ها می‌گذرد اما خبری از فرزنداشان نیست....

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سالروز ولادت حضرت زهرا(س) در کشور ما به نام روز “مادر نامگذاری” شده است و در چنین روزی فرزندان با اهداء گل و هدایا به مادران خود این روز را گرامی می‌دارند.

اما در این بین مادرانی هستند که از فرزندان خود دارند و این مادران در سالروز ولادت حضرت زهرا(س) (روز مادر) در حسرت دیدن فرزندان خود هستند.

مادرانی که سال‌ها برای فرزندان خود زحمت کشیده‌اند و اینک شرایط روزگار آنها را از فرزندان خود دور کرده است.

لیلا یکی از مادرانی که سال‌های زیادی است که در آسایشگاه کهریزک زندگی می‌کند در خصوص شرایط زندگی در این مجموعه می‌گوید: اکثر افرادی که در این جا هستند یه جوری شبیه به هم هستند.

وی بیان می‌دارد: حدود ۱۵ سال پیش همسرم فوت کرد و علی رغم اینکه ۶ فرزند داشتم و هر کدام آنها نیز از لحاظ مالی شرایط خوبی را داشتند اما مرا به اینجا آوردند.

وی تصریح می‌کند: فرزندانم در این سال‌ها فقط هزینه نگهداریم را به حساب مرکز واریز کرده‌اند و هیچگاه مرا ندیده‌اند.

به گفته وی روزهای مثل روز مادر شاید سخت ترین روز برای مادرانی باشد که در این مرکز زندگی می‌کنند چرا که از اول صبح نگاهشان به در آسایشگاه است تا شاید فرزندشان بیاید اما….

این مادران در مراکز نگهداری بهزیستی،خانه‌های سالمندان و مراکزی از جمله کهریزک روزگار خود را می‌گذراند و به هر دلیلی چه قانع کننده و چه غیر قانع کننده در این امکان زندگی می‌کنند.

به همین جهت سالروز ولادت حضرت زهرا(س) فرصت مناسبی است تا فرزندان این مادران همزمان با ولادت این بانوی بزرگوار و همچنین ایام نوروز انتظار مادران خود را به پایان دهند و با حضور در مراکز اشاره شده، مادران خود را به آرزویشان برسانند.

البته در این بین سایر فرزندانی که مادران خود را در سال‌های اخیر از دست داده‌اند، هم می‌توانند در خانه‌های سالمندان حضور پیدا کنند و لحظاتی را در کنار مادرانی بگذرانند که سال‌ها فرزندان خود را ندید‌ه‌اند.

احمد دلبری مدیر کل بهزیستی استان تهران ضمن اشاره به آمادگی مراکز بهزیستی جهت حضور خانواده‌ها در کنار سالمندان، اظهار داشت: در این زمینه مراکزی از جمله کهریزک و خانه‌های سالمندان آماده پذیرایی از خیرین و نیکوکاران هستند.

وی گفت: خانواده‌ها می‌توانند با حضور در مراکز ذکر شده ساعاتی را با سالمندان بگذارند.

به گزارش فارس علی محمد ذوالفقاری معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز در این باره اظهار کرد: سالمندان تحت پوشش امداد افرادی هستند که از لحاظ شرایط مالی و معیشتی شرایط خوبی را ندارند و به تبع جزو سالمندان فقیر و نیازمند محسوب می‌شوند.

وی تصریح کرد: ۴۱هزار سالمند تحت پوشش امداد زمینگیر هستند و به این افراد بسته‌های حمایتی و معیشتی داده می‌شود. ما تنها توانسته‌ایم ۲هزار سالمند را در آسایشگاه‌ها اسکان دهیم و بقیه را به همراه اعضای خانواده‌شان در منزل حمایت می‌کنیم.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.