پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

روابط عمومی دانشگاه نوشیروانی بابل خبر داد;
نشست مشورتی معاونان و مدیران روابط بین الملل دانشگاه ها در بابل
احمد گلچوب روابط عمومی دانشگاه نوشیروانی بابل گفت: نشست مشورتي معاونان و مديران روابط بين الملل دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي و پژوهشي و پارك هاي علم و فناوري با حضور دكتر سالار آملي قائم مقام وزير در امور بين الملل و رييس مركز همكاري هاي علمي و بين المللي وزارت علوم تحقيقات و فناوري ۱۰ مهر ۹۸ به ميزباني دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل برگزار مي شود و سه دستور كار ويژه اصلي خواهد داشت كه در قالب سه نشست تخصصي برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

احمد گلچوب روابط عمومی دانشگاه نوشیروانی بابل گفت: نشست مشورتی معاونان و مدیران روابط بین الملل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی و پارک های علم و فناوری با حضور دکتر سالار آملی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم تحقیقات و فناوری ۱۰ مهر ۹۸ به میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل  برگزار می شود و سه دستور کار ویژه اصلی خواهد داشت که در قالب سه نشست تخصصی برگزار خواهد شد.

وی افزود: با عنایت به گستردگی عضویت وزارت متبوع و دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی وابسته در نهادهای تخصصی علمی بین المللی، اولین دستور کار نشست پیش رو، بررسی راه کارهای تقویت همکاری با سازمان های تخصصی علمی بین المللی خواهد بود. از این رو سعی  می شود در رایزنی با معاونان و مدیران روابط بین الملل، نسخه اولیه آیین نامه اجرایی نحوه همکاری با این سازمان ها تدوین شود.

گلچوب ادامه داد: در دستور ویژه و دوم این نشست، به بحث و گفتگو در باره آیین نامه اجرایی بند الف ماده ۶۴ قانون برنامه ششم توسعه پرداخته می شود و از نظرات و پیشنهادهای دانشگاه ها در خصوص نحوه تاسیس و راه اندازی شعبات مشترک در داخل ایران استفاده می گردد.

وی در پایان بیان کرد: بررسی نحوه راه اندازی اتاق همکاری های علمی در دانشگاه های معتبر غیرایرانی عنوان دستور سوم این نشست است. دانشگاه های پیشرو با بیان تجربیات و دستاوردهای خود در این حوزه، آن ها را به دیگر دانشگاه ها منتقل خواهند کرد و امید است این مراکز که به صورت متقابل در دانشگاه های کشور و دانشگاه های معتبر غیر ایرانی راه اندازی می شوند، نقطه کانونی ایجاد، تقویت و گسترش همکاری های علمی آکادمیک باشند.

خبر: محراب رسولی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.