پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

هر گردشگر ۶۵۰ دلار درآمد برای کشور خواهد داشت
عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تهران در حوزه گردشگری جاذبه‌های غنی و فوق العاده‌ای دارد ، گفت: هر گردشگر ۶۵۰ دلار درآمد برای کشور خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حسن خلیل آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران در نطق پیش از دستور خود در صد و شصت و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: از همکارانی که دیروز در مراسمی که به مناسبت روز جهانی گردشگری برگزار شد حضور داشتند تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: ۳-۲  هفته مهم را پیش رو گذاشتیم اولین آنها هفته دفاع مقدس بود و دیگری هفته آغاز سال تحصیلی. در هفته دفاع مقدس همه تلاش مان این است که انسجام و اتحاد ملی خودمان را بیشتر کنیم.

وی افزود: در آن هشت سال هم هر چقدر که توفیقاتی داشتیم نتیجه انسجام و وحدت مردم در آن زمان بوده است و ما افتخارمان این است که در شورای شهر هم کنار فرزندان شهدا هستیم.

خلیل آبادی گفت: وجدان انسانی هیچ کس اجازه نمی‌دهد که به کسانی که از کشور دفاع کردند و جانفشانی کردند بی‌احترامی شود البته ما برخی مواقع در واگویه تاریخ جنگ برخی جفاها را به برخی افراد کرده‌ایم.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: متاسفانه برخی شهدا را وجه المصالحه کار خودشان انجام دادند و برای این که بیایند پشت برخی میز و صندلی‌ها بنشینند.

در این بخش از نطق خلیل آبادی، شهربانو امانی عضو دیگر شورای شهر تهران گفت: اینها می‌خواهند پروژه انتخاباتی خود را پیش ببرند.

خلیل آبادی گفت: حتی اگر کار انتخاباتی هم باشد کار انتخاباتی یک قاعده و قانون دارد.

وی ادامه داد: تاریخ را باید همانگونه که به وقوع پیوسته است گفته شود و همانگونه که بوده است نقل شود.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: متاسفانه در ایام اول سال تحصیلی متوجه شدیم که حکم قضایی را درخصوص یک معلم اجرا کرده و آن را به زندان انداختند.

وی با قرائت آیه‌ای از قرآن کریم درباره اهمیت گردشگری و سفر گفت: در تکاپوی زندگی سفر و گردشگری نقش تعیین کننده است.

خلیل آبادی گفت: از دیر زمان مردمان برای سفر جایگاه ویژه‌ای قابل بودند و آن را ارزشمند می دانستند و رسالت ما در شورای شهر توسعه شهر بر فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی و انسانی است.

وی افزود: گردشگری یکی از همین مؤلفه‌ها است که تلاش شده است تا به آن توجه شود. زیرا امروز گردشگری دومین صنعت رو به رشد دنیا است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: گردشگری و اشتغال همراه با آینده‌ای بهتر برای همگان شعار هفته گردشگری جهانی بوده است که نشان از اهمیت این موضوع را دارد.

خلیل آبادی گفت: صنعت گردشگری اقتصاد پایدار را رقم می زند و با کمترین سرمایه بیشترین اشتغال را برای همه افراد به خصوص زنان و جوانان رقم بزند.

وی ادامه داد: در دنیا از هر چهار شغل یکی مربوط به گردشگری است در حالی که در ایران از هر چهارده شغل تنها یکی مربوط به گردشگری است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: گردشگری در تهران و ایران مظلوم واقع شده است در حالی که صنعت گردشگری اصلی‌ترین منبع درآمدی برای برخی کشورهای همسایه ما تبدیل شده است.

خلیل‌آبادی اظهار داشت: رتبه ایران در حوزه گردشگری و در بخش‌های مختلف این صنعت جایگاه خوبی نیست و اکنون ایران ارزان ترین مقصد گردشگری است اما از میلیون‌ها گردشگر بین‌المللی فقط ۵ میلیون نفر به ایران آمده‌اند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه ایران در سال گذشته تنها ۱۰ میلیون دلار از گردشگری درآمد کسب کرده است در حالی که می توانسته این عدد را به چندین برابر تبدیل کند.

 وی افزود: هر گردشگر خارجی حدود ۶۵۰ دلار هزینه می‌کند که اگر این صنعت در شهر تهران رونق بگیرد می‌تواند به عنوان یکی از منابع درآمدی پایدار شهرداری تهران تبدیل شود.

ادامه دارد…

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.