پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

منبع انرژی غیبی مؤمنان چیست/ قانون یادگاری حجت‌الاسلام قرائتی
قرآن نماز را منبع انرژی غیبی معرفی و مؤمنان را امر به استعانت از آن می‌فرماید، امام حسین(ع) در بحبوحه جنگ از نماز استعانت می‌جوید و نه تنها خود نماز خواند بلکه نمازهای نمازگزاران را نماز کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز در پیام نوروزی خویش که با تأکید بر اینکه باید مراسم آشتی‌کنان میان افراد فامیل برگزار کرد، به تأثیرات دید و بازدید در نوروز اشاره کرد:

آشتی دادن افرادی که با هم قهر هستند فرصت خوبی در عید و بازدید‌های عید مثل مهمانی‌ها است، اول چرا با هم قهر باشند! پیامبر(ص) فرمود: مسلمان تا سه روز مشکلی ندارد که ناراحت باشد و حرف نزند، اما اگر کسی نسبت به برادرش بی‌اعتنایی کند و از او فاصله بگیرد و از سه روز بیشتر شود، پیامبر(ص) فرمود: من آن‌ها را به عنوان مسلمان کامل قبول ندارم.

یک قانون یادگاری برایتان بگویم، این هم عیدی بنده به شما! تمام چیزهایی که رفاقت را گرم می‌کند یا واجب است یا مستحب، چیزهایی که رفاقت را جوش می‌دهد و علاقه را زیاد می‌کند، مانند: سلام، عیادت، احوالپرسی، وام دادن، لبخند، سوغاتی و …. .

هر چیزی که علاقه مردم را کم یا نابود می‌کند، حرام است یا مکروه، مانند سخن‌چینی، فتنه‌انگیزی و … .

همچنین علاقه‌مندان برای عضویت در کانال رسمی تلگرام درس‌هایی از قرآن حجت‌الاسلام قرائتی می‌توانند از لینک https://telegram.me/qaraati اقدام کنند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.