پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مردم از کالاهای خارجی صرف‌نظر کنند/برجام یک موضوع فرعی است/مسئولان نباید با صحنه‌سازی و بوق و کرنا به شعور مردم توهین کنند
منتخب مردم بابلسر و فریدونکنار گفت: مردم از کالاهای خارجی صرف‌نظر کنند و مسئولان نیز باید دقت کنند تا کالاهای خوب و با کیفیت به دست مردم برسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

ولی‌الله نانواکناری در گفت‌و‌گویی اظهار کرد: در بحث اقتصادی باید مباحث کلان کشوری را مدنظر قرار دهیم که توجه به منافع ملی یکی از اصول آن است.

وی تصریح کرد: بر اساس منافع ملی اقتصاد مقاومتی یکی از موضوعاتی است که می‌تواند ما را به دستیابی به آن کمک کند و در این راستا باید از سرمایه، نیروی کار، توان ملی و داخلی خود استفاده کنیم.

منتخب مردم بابلسر و فریدونکنار با اشاره به اینکه باید سیاست اقتصاد مقاومتی رهبری را عملیاتی کنیم، گفت: نباید تنها به دادن شعار اکتفا کنیم، متاسفانه در این بحث شعار زیاد دادیم و در میدان عمل به خوبی ورود پیدا نکردیم.

نانواکناری خاطرنشان کرد: مصرف کالاهای بیگانه در کشور افزایش یافته است و برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی مسئولان و مردم باید به این موضوع توجه کنند و باید در کنار یکدیگر باشند.

وی افزود: مردم از کالاهای خارجی صرف‌نظر کنند و مسئولان نیز باید دقت کنند تا کالاهای خوب و با کیفیت به دست مردم برسد.

نانواکناری در ادامه با بیان اینکه در این منطقه نعمت‌های خدادای به وفور یافت می‌شود، اظهار کرد: نتوانستیم از این نعمت‌های خدادادی نهایت بهره را ببریم، چه کسانی باید راهکار ارائه دهند، به‌جای اینکه محیط زیست را کارآمد کنند آن را ضعیف کرده‌اند.

وی تصریح کرد: نسل بسیاری از ماهی‌های دریای خزر در حال نابودی است و به چیزهای کوچک که هیچ سودی برای اقتصاد کشور و منطقه ندارد توجه می‌کنند.

منتخب مردم بابلسر و فریدونکنار با اشاره به اینکه در مباحث اقتصادی در دریا می‌توانیم کارهای زیادی انجام دهیم، گفت: با قفس پرورش ماهی می‌توانیم در تولید و اشتغال در این منطقه موفق باشیم.

نانواکناری با بیان اینکه عمده مردم این حوزه انتخابیه ساحل‌نشین هستند، اظهار کرد: جوانان مستعد و بیکار زیادی در این دو شهرستان حضور دارند که می‌توانیم از ظرفیت آنها نهایت بهره و استفاده را در رونق اقتصادی این منطقه ببریم.

وی با تأکید بر اینکه بهترین ساحل را در کشور داریم، خاطرنشان کرد: نتوانستیم از این ساحل بهترین استفاده را بکنیم و زیرساخت‌ها برای این امر مهیا نشده است.

منتخب مردم بابلسر و فریدونکنار با بیان اینکه مسئولان چون به مسئولیت خود عمل نمی‌کنند مردم به نماینده‌ها رجوع می‌کنند تا مشکلات خود را حل کنند، گفت: مسئولان نباید صحنه‌سازی کنند و با بوق و کرنا به شعور مردم توهین کنند.

نانواکناری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه فرهنگ به یک عزم ملی نیازمند است، خاطرنشان کرد: تمامی مسئولان باید در این زمینه ورود کنند و فرهنگ غنی خود را رونق بخشیم.

وی خاطرنشان کرد: مردم کشور برای لباس و تغذیه فرزندان خود هزینه‌های زیادی می‌کنند اما برای تفکر آنها کمترین تلاشی نمی‌شود.

منتخب مردم بابلسر و فریدونکنار در ادامه با اشاره به بحث استکبارستیزی و رابطه با آمریکا، اظهار کرد: باید در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی خود را تقویت کنیم و وقتی قوی شویم کسی نمی‌تواند به ما مسلط شود.

وی افزود: وقتی کشوری قدرتمند هستیم، آمریکا چه کاری می‌تواند بکند، تحریم‌ها چه اثری می‌تواند داشته باشد.

نانواکناری با تاکید بر اینکه با کسی به دنبال جنگ نیستیم، گفت: با دیپلماسی قدرتمند و مقتدرانه نباید به زیر بار ظلم برویم و در برابر هیچ قدرتی نباید تسلیم شد و در مقابل آنها باید با یک رابطه دوستانه و برابر با موضع قدرتمند وارد شویم.

وی با اشاره به مباحث مربوط به برجام، یادآورد شد: برجام یک موضوع فرعی است، زمانی که خودمان قدرتمند باشیم دشمن نمی‌تواند ما را تحت تاثیر قرار دهید.

منتخب مردم فریدونکنار و بابلسر با بیان اینکه تاریخ ثابت کرد که دشمنان قابل اعتماد نیستند، خاطرنشان کرد: مباحث برجام به اتمام رسید اما کسی که با نگاه سلطه‌طلبانه به موضوع نگاه کند، قابل اعتماد نیست.

نانواکناری اظهار کرد: باید در داخل در تمامی ابعاد خود را تقویت کنیم تا دیگران چشم طمع به ما ندوزند.

وی همچنین با اشاره به نهضت مقاومت و راهبردهای موج نفوذ انقلاب به کشورهای همسایه، گفت: از لحاظ اندیشه کارهای خوبی در کشورهای همسایه اتفاق افتاد و مردم آرمان‌های امام را پذیرفتند، در داخل خوب عمل نکردیم.

منتخب مردم بابلسر و فریدونکنار افزود: آنچه باید به عنوان ام‌القرا از ما یاد می‌شد به‌دلیل گروکشی‌های سیاسی، رانت‌خواری‌ها، وعده‌های مسئولان و موارد دیگر نتوانستیم به جایگاه اصلی خود برسیم.

نانواکناری یادآور شد: امام راحل از لحاظ نظری الگوی بسیار خوبی را به جهان ارائه کرد اما کشور ما هنوز به آن الگوی خوب نرسیده است.

وی گفت: کشوری که ام‌القرای جهان اسلام است نباید نرخ بیکاری، رانت‌خواری، اختلاس، رشوه و غیره در آن زیاد باشد و نمی‌توانیم آن را کتمان کنیم.

منتخب مردمبابلسر و فریدونکنار خاطرنشان کرد: شهیدی که به عنوان مدافع حرم می‌آید بیشتر استقبال می‌کنند، مردم می‌فهمند و کسی نمی‌توانند آن را کتمان کند و همیشه مردم جلوتر از مسئولان حرکت کرده‌اند.

نانواکناری با اشاره به موضوع مفاسد اقتصادی، گفت: برخورد نادرست مسئولان نسبت به این موضوع اعتماد مردم به آنها را زیرسوال برده است.

وی افزود: مسئولان باید بفهمند که مردم نسبت به آنها بی‌اعتماد شدند و باید کاری کنند که اعتماد دوباره آنها را به دست آوردند.

منتخب مردم فریدونکنار و بابلسر با بیان اینکه اقتدار نظام باید حفظ شود و منافع ملی را با رهنمودهای رهبری پیگیری کنیم، گفت: باید با تمامی کجی‌ها مبارزه کرد.

نانواکناری گفت: منافع ملی و اقتدار نظام را بر منافع شخصی ترجیح می‌دهم، شما بگوئید که من با این مواضع اصولگرا هستم یا اصلاح‌طلب، من دنبال اسم نیستم.

وی در پایان گفت: سه موضوع را در دستور کار خود قرار دادیم، در کمیسیون برنامه بودجه، امنیت ملی و وزارت خارجه برنامه‌های خود را پیگیری می‌کنیم.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.