پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

جو آرام در بیشتر مناطق کشور/ دمای سواحل شمال به ۲۵ درجه می رسد
سازمان هواشناسی از حاکم شدن جو پایدار در بیشتر مناطق کشور خبر داد و اعلام کرد: دمای هوا در استان های مجاور البرز ۷ تا ۱۰ درجه افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفتگویی با اشاره به آخرین تصاویر ماهواره و نقشه های هواشناسی، از حاکم شدن جو آرام در بیشتر مناطق کشور برای امروز خبر داد و افزود: انتظار می رود این وضعیت تا اواخر جمعه تداوم یابد. تصاویر ماهواره در حال حاضر خیزش توده گرد و خاک را به سبب وزش باد شدید در جنوب شرق کشور در استان سیستان بلوچستان نشان می دهند که به تدریج تا اواخر امروز به جنوب غرب پاکستان انتقال می یابد.

احد وظیفه ادامه داد: از امروز به تدریج با برقرار شدن وزش باد جنوبی بر روی البرز، دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده به طور نسبی (بین ۷ تا ۱۰ درجه سلسیوس) افزایش خواهد یافت و بیشینه دمای شهرهای ساحلی خزر به حدود ۲۵ درجه سلسیوس خواهد رسید که انتظار می رود تا روز شنبه این شرایط دمایی تداوم داشته باشد. همچنین اواخر روز جمعه به سبب وزش باد شدید در شرق سوریه و عراق احتمال شکل گیری توده گردوخاک وجود دارد که نقشه های جوی پتانسیل افزایش غلظت گرد و خاک را در روز شنبه در استان های نوار غربی کشور نشان می دهند.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تاکید کرد: به تدریج از اواسط روز شنبه سامانه بارشی دیگری از شرق مدیترانه به سمت ایران انتقال می یابد و انتظار می رود از شنبه شمال غرب کشور، دامنه های غربی البرز و غرب کشور با افزایش ابر و بارش پراکنده باران و وزش باد مواجه شود.  شدت بارش این سامانه در روز یکشنبه تا دوشنبه در دامنه های غربی زاگرس در استان های کردستان، کرمانشاه و ایلام و همچنین در دامنه های جنوبی البرز غربی پیش بینی می شود که گاهی با رگبار و رعد و برق همراه خواهد بود و با احتمال بسیار در ارتفاعات و جاده های کوهستانی غرب و شمال غرب و ارتفاعات البرز بارش به شکل برف و گاهی با وزش باد شدید همراه با کولاک برف خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.