پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

تک‎چرخ‎زنی و حرکات خطرناک در بلوار دریای گلوگاه/ از رعب و وحشت اهالی منطقه تا انتشار کلیپ‌ها در تلگرام+تصاویر و فیلم
عبور از کنار موتورسیکلت سنگین با سرعت زیاد و صدای گوش‌خراش آن هم در حال تک‌چرخ زدن دلهره شدیدی در دلم ایجاد می‌کند و از دست این افراد به ستوه آمده‌ام.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

بلوار دریای گلوگاه جاده دسترسی شهروندان به دریای آرام گلوگاه است که بسیاری از دامداران و کشاورزان برای رسیدن به دامداری یا مزرعه خود باید از این محل عبور کنند.

مدتی است که عده‌ای از جوانان جمعه‌های متفاوت و پرهیجانی را در این جاده سپری می‌کنند.

جمعی از راکبان موتورسیکلت منطقه با ایجاد حرکات نمایشی خطرناک به‌وسیله موتورسیکلت در مسیر جاده بلوار دریا در روزهای جمعه این محل را به پیست موتورسواری تبدیل می‌کنند.

اما گاهی اوقات علاوه بر راکبان موتورسیکلت تک‌چرخ‌زن در این محل تماشاچیانی هم با ازدحام در حاشیه جاده مشغول تماشای حرکات نمایشی می‌شوند که به خودی خود جاده دسترسی به دریا مسدود می‌شود.

البته گفتنی است که تعدای از وسایل نقلیه این افراد، موتورسیکلت سنگین است، این موضوع که آیا این افراد مجوز حرکت این وسایل نقلیه غیرمجاز و فاقد پلاک را دارند خود جای بحث دارد.

انتشار کلیپ‌های حرکات نمایشی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی که الگوگرفته از انتشار کلیپ های قدرت‌نمایی اراذل و اوباش مازندران است، این روزها رونق گرفته و حتی برخی افراد در شبکه‌های اجتماعی، صفحه‌ای اختصاصی برای انتشار فیلم و عکس این حرکات درنظر گرفته‌اند.

یکی از کشاورزان این منطقه می‌گوید: برای عبور از این جاده در ظهر جمعه دچار مشکل می‌شوم و از ترس اینکه با یکی از این موتورسواران که حرکات نمایشی اجرا می‌کند برخورد کنم از رفتن به سر مزرعه پشیمان می‌شوم.

فرد دامداری که ناچار به عبور از این جاده است نیز می‌گوید: عبور از کنار موتورسیکلت سنگین با سرعت زیاد و صدای گوش‌خراش آن هم در حال تک‌چرخ زدن دلهره شدیدی در دلم ایجاد می‌کند و از دست این افراد به ستوه آمده‌ام.

عدم وجود پیست موتورسواری و نبود محلی خاص دارای استاندارهای لازم برای این راکبان موتورسیکلت، یکی از عواملی است که آنها را به خیابان و جاده‌ها کشانده است.

حرکات نمایشی که در فیلم این گزارش به وضوح مشخص است گویای این مطلب است که این افراد دارای استعداد و جرأت در زمینه ایجاد حرکات نمایشی هستند که اگر در قالب استانداردهای لازم و با نظارت قانونی فعالیت کنند استعدادهای‎شان شکوفا شده و با ساماندهی مناسب شاید بتوان زمینه گردشگری را ایجاد کرد.

لازم است مسئولان امر قبل از اینکه این حرکت به اپیدمی تبدیل شود و اتفاق ناگواری رخ دهد، کاری اساسی انجام دهند.

هدف این گزارش نادیده گرفتن زحمات پرسنل زحمت‌کش نیروی انتظامی نیست اما همواره اصل علاج واقعه قبل از وقوع منطقی‌تر و عاقلانه‌تر است.

امیدواریم با انتشار این گزارش، مسئولان با ساماندهی این افراد چاره‌ای مناسبی برای حل این مشکل بیاندیشند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.