پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

برگزاری ۴۴۴ جلسه تفسیر نهج‌البلاغه در مساجد مازندران
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی از مازندران برگزاری 444 جلسه کلاس تفسیر نهج‌البلاغه از شاخص‌ترین برنامه‌های صورت گرفته توسط واحد امور مساجد مازندران در سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حجت‌الاسلام زین‌العابدین روحانی‌نیا امروز در گفت‌وگویی در ساری با اشاره به اجرای طرح فعال‌سازی مساجد غیرفعال در سال گذشته اظهار کرد: اجرای طرح‌های فرهنگی پورتال ملی مساجد، تکمیل بانک اطلاعات مساجد، تهیه نرم‌افزار درباره توسعه و ترویج فرهنگ نماز از برنامه‌های اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران در سال گذشته بوده است.

وی به‌رزورسانی بانک اطلاعات مساجد،حمایت از ۲۴ مسجد محوری استان،ثبت مشخصات و اطلاعات ۳ هزار و ۶۲۹ مسجد استان از مجموع ۳ هزار و ۸۶۹ مسجد را از دیگر عملکرد این نهاد در سال گذشته برشمرد و افزود: برگزاری سه نشست و گردهمایی تخصصی مسئولان مهدیه‌های استان، برگزاری ۴۴۴ جلسه کلاس تفسیر نهج‌البلاغه از شاخص‌ترین برنامه‌های صورت گرفته توسط واحد امور مساجد مازندران در سال گذشته بوده است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران  مساجد را پایگاه امن اجتماعی و دینی برشمرد و تصریح کرد: باید زمینه و بستر حضور جوانان و نوجوانان در این مکان مقدس فراهم شود.

این مسئول مساجد را کانون همگرایی و وحدت دنیای اسلام دانست و افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی به برکت همین مکان مقدس و با جوشش و خیزش‌های مردمی در این کانون وحدت بخش جوامع اسلامی به پیروزی رسید و امروز هم دنیای اسلام و بیداری اسلامی از همین مساجد طنین‌انداز شده است.

روحانی‌نیا با تاکید بر بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های  مساجد و کانون‌های فرهنگی و هنری این مکان معنوی تصریح کرد: ظرفیت معنوی مساجد در پررنگ شدن حضور جوانان و نوجوانان و آحاد جامعه در این حریم امن الهی بسیار تاثیرگذار است و همه باید در راستای تحقق اهداف انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی از این ظرفیت بزرگ دینی و اسلامی استفاده کنیم.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.