پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

سخنگوی وزارت کشور: صحت انتخابات در ۲۰۲ حوزه از مجموع ۲۰۷ حوزه انتخابیه تایید شد
قائم مقام وزیر کشور گفت : از 207 حوزه انتخابیه مجلس صحت برگزاری انتخابات در 202 حوزه در شورای نگهبان تایید شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

امیری سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه هم اکنون فقط  فقط بررسی پنج حوزه باقی مانده است گفت : در حوزه انتخابیه اصفهان نیز صحت برگزای انتخابات محل بحث نیست اما ممکن است درباره یکی از منتخابان این حوزه تغییراتی ایجاد شود.

وی گفت : شورای نگهبان با پیشنهاد وزارت کشور برای برگزاری الکترونیکی مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی موافقت نکرد و این مرحله نیز مانند مرحله نخست تمام الکترونیکی نیست.

امیری افزود: مرحله دوم انتخابات مجلس در ۲۱ استان با رقابت ۱۳۸ نامزد برای کسب ۶۹ کرسی باقی مانده مجلس در دهم اردیبهشت ۹۵ برگزار می شود و فرایند انتخابات و احکام قانونی این مرحله نیز مانند مرحله نخست خواهد بود.

سخنگوی وزارت کشور گفت: تعرفه های مرحله نخست انتخابات برای مرحله دوم قابل استفاده نیست به همین علت تعرفه های جدید و دارای ویژگی ها و شاخص های امنیتی لازم با شکل و رنگ های متفاوت برای هر استان به منظور استفاده در مرحله دوم چاپ می شود.

وی افزود: طبق قانون ، تبلیغات انتخاباتی نامزدها در این مرحله نیز یک هفته است و ۲۴ ساعت قبل از روز رای گیری متوقف می شود.

امیری همچنین ، نظام انتخاباتی کشور را نیاز به اصلاح دانست و از آغاز تدوین پیش نویس لایحه نظام انتخاباتی به دستور وزیر کشور خبر داد.

وی گفت : به همین منظور با همکاری مشاورانی از استادان دانشگاه، کارشناسان وزارت کشور ، شورای نگهبان و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در حال برنامه ریزی هستیم تا این لایحه را در چارچوب سیاست های نظام انتخاباتی که در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شده است تهیه و به دولت و مجلس ارائه کنیم.

امیری افزود: سیاست های جامع نظام انتخاباتی به رهبر معظم انقلاب اسلامی ارائه شده است و پیش بینی می کنیم بدون تغییر چندانی تایید و ابلاغ شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.