پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

روحانی در جمع خبرنگاران: فعالیت موشکی ما کاملاً دفاعی است/افزایش صادرات نفت ایران در سال جدید به ۲ میلیون بشکه
رئیس‌جمهور با بیان اینکه روند اقتصادی خود را در زمینه رشد اقتصادی و کاهش تورم در سال آینده ادامه خواهیم داد، گفت: میزان صادرات نفت به 2 میلیون بشکه در سال جدید خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حجت‌الاسلام حسن روحانی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: در سال ۹۴ شاهد باران پربرکت الهی برای سرزمین خشک خود و سربلندی ملت در برجام و پایان تحریم‌ها بودیم.

وی ادامه داد:  ‌مردم در هفتم اسفندماه حماسه بزرگی را آفریدند. در سال ۹۵ و در این بهار پیش‌رو باید با همه ایرانیان مخصوصا با هموطنان خود در داخل و خارج کشور صمیمیت و صفای خود را نشان دهیم.

روحانی خاطرنشان کرد‌: همین طور در سال جدید باید آشتی بین همه احزاب و گروه‌ها باشد و مثل سال قبل سال همدلی و همزبانی باشد.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: مردم بهاری را آغاز می‌کنیم که بانک‌ها و بیمه‌های ما تحریم نیستند و سرمایه‌گذاری در کشور ما آغاز شده و حقوق هسته‌ای ما به رسمیت شناخته شده و دنیا تعامل سازنده ما را باور کرده که ما این تعامل را با دنیا ادامه می‌دهیم.

وی ادامه داد: مردم ما از تنش بیزار هستند. کشورهایی که مسیر تنش را انتخاب کردند انشاءالله به صلح و صمیمیت بازگردند، آنهایی که ناجوانمردانه بحث تست موشکی ما را به شورای امنیت بردند ناامیدانه برگشتند، ما قصد تجاوز به کشوری از همسایگان خود را نداریم و فعالیت موشکی ما کاملا دفاعی است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه روند اقتصادی خود را در زمینه رشد اقتصادی و کاهش تورم در سال آینده ادامه خواهیم داد، گفت: میزان صادرات نفت به ۲ میلیون بشکه در سال خواهد رسید.

روحانی با بیان اینکه حفظ محیط زیست باید یکی از اصول ما در ایام عید باشد، گفت: همه دستگاه‌ها آماده ارائه خدمات به مردم هستند و همه ارگان‌های مربوطه در ستاد نوروزی فعال بوده که از همه ارگان‌هایی که در این ایام مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستند تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: خوشحالم که در جلسه هیأت دولت وزیر راه گفت که در این ایام در مسیرهای شمالی چند مسیر موقتا باز می‌شود اما تکمیل نهایی این مسیرها چند ماه دیگر زمان می‌خواهد که دولت این مسیرها را و همچنین مسیرهای ریلی را تا پایان سال تکمیل خواهد کرد.

روحانی در ادامه سخنان خود از اصحاب رسانه در زمینه خدمات‌ این قشر در برجام و انتخابات هفتم اسفندماه تشکر کرد.

ادامه دارد

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.