پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

سال آینده هر ایرانی یک مراقب سلامت خواهد داشت
سخنگوی وزارت بهداشت روند اجرای مدل نهایی پزشک خانواده در کشور را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

دکتر ایرج حریرچی روز دوشنبه در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران به موضوع پزشک خانواده اشاره کرد و گفت: آنچه که وزارت بهداشت به عنوان مدل نهایی پزشک خانواده دنبال می‌کند، همان نظام یکپارچه مراقبت‌های بهداشتی و درمانی مبتنی بر نظام ارجاع است.

وی با اعلام اینکه هر خانواده یعنی به یک پزشک خانواده و مراقب سلامت وصل خواهد شد، افزود: مراقب سلامت در سال ۹۵ به پوشش صددرصدی خواهد رسید.

حریرچی با اشاره به اینکه پزشک خانواده در جاهایی که قبلا مستقر شده است، همچنان فعال خواهد بود، تصریح کرد: پزشک خانواده در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر همچنان فعال است، به‌طوری‌که توانسته‌ایم تعداد پزشکان را از ۴ هزار و ۴۰۰ پزشک به ۶ هزار و ۷۰۰ پزشک افزایش دهیم.

سخنگوی وزارت بهداشت با توجه به کمبود منابع و کمبود پزشک در دسترس برای تکمیل شدن مدل نهایی پزشک خانواده تاکید کرد: در حاشیه شهرها مراقب سلامت را مستقر کردیم و آنها مواردی را که نیاز باشد، به پزشک خانواده که در مرکز جامع سلامت حضور دارند، ارجاع می‌دهند.

وی همچنین در مورد تماس تلفنی وزیر بهداشت عراق با وزیر بهداشت کشورمان برای کمک به مجروحان حادثه شهر کرکوک اظهار داشت: هفته گذشته به دنبال تماس وزیر بهداشت عراق با دکتر هاشمی، یک تیم پزشکی برای بررسی وضعیت مصدومان منطقه کرکوک، به عراق اعزام شدند تا وضعیت حادثه‌دیدگان بر اثر حمله داعش با گاز خردل را بررسی کنند.

حریرچی از انجام اقدامات لازم تیم پزشکی کشورمان در منطقه کرکوک خبر داد و گفت: تیم دوم درمانی نیز امروز به عراق اعزام می شود، ضمن اینکه ما آمادگی لازم برای ارائه کمک‌های بیشتر به مردم عراق را داریم.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.