پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

انهدام ۱۰ باند تروریستی در بابل
شورای استان بابل عراق روز شنبه از انهدام 10 باند تروریستی در این استان و بازداشت شماری از داعشی ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

شورای استان بابل عراق روز شنبه از انهدام ۱۰ باند تروریستی در این استان و بازداشت شماری از داعشی ها خبر داد.

به گزارش فارس، «فلاح الخفاجی» رییس کمیته امنیتی شورای بابل اعلام کرد: مقام های این استان پس از حمله داعش به مجموعه آثار تاریخی شهر بابل، اقدام های امنیتی شدیدی را علیه تروریست ها از جمله عملیات های پیشگیرانه علیه باندهایی که به صورت مخفیانه در این استان فعالیت می کنند، اتخاذ کرده است.

وی تاکید کرد: نیروهای امنیتی توانستند در جریان این عملیات تاکنون ۱۰ باند تروریستی را در اماکن مختلف این استان منهدم و شماری از تروریست ها را دستگیر کنند.

الخفاجی افزود: طرح های امنیتی که فرماندهی عملیات و پلیس بابل در نظر گرفته اند با توجه به شرایط و اوضاع امنیتی استان هر هفته در حال تغییر است و دستگاه امنیتی تلاش های فروانی برای حفظ امنیت بابل به کار می گیرد.

مقام عراقی با بیان اینکه ایست های کنترل و نظارت بر آثار تاریخی نزدیک محل وقوع انفجارهای تروریستی در این استان بار دیگر ایجاد خواهد شد، افزود: دستگاه رد یاب سونار ویژه کامیون ها و خودروهای سبک در مسافتی بیش از ۵۰۰ متر خارج از این ایست های کنترل نصب خواهد شد.

وی ادامه داد: حیدر العبادی نخست وزیر عراق قرار است ۵ میلیارد دینار برای خرید دستگاه رد یاب پیشرفته سونار اختصاص دهد.

بر اساس این گزارش، منابع رسمی عراق یکشنبه هفته گذشته از حمله تروریستی داعش به مجموعه آثار تاریخی شهر بابل باستانی در جنوب شهر حله مرکز بابل خبر دادند و اعلام کردند در جریان این حمله ۱۹ تن کشته و ۷۳ نفر زخمی شدند.

استان بابل در مارس (اسفند/فروردین) ۲۰۱۴ میلادی نیز شاهد حمله تروریستی مشابهی بوده که طی آن ۲۰۰ تن کشته شدند. این استان از جمله استان هایی است که دارای ضریب امنیتی نسبی است و به غیر از شمال غرب آن که تا محرم سال ۹۳ تحت اشغال داعش قرار داشت، سایر مناطق آن از امنیتی نسبی برخوردار بوده است.

تلاش داعش برای حمله به مجموعه آثار تاریخی شهر بابل باستانی، تلاش دیگری از سوی این گروه تروریستی برای نابودی میراث فرهنگی و تاریخی این کشور بوده است.

این گروه تروریستی از ژوئن (خرداد/تیر) ۲۰۱۴ و با اشغال بخش های بزرگی از شمال و غرب عراق، بسیاری از اماکن تاریخی، مذهبی و میراث ارزشمند فرهنگی عراق را نابود کرده و حتی مزار پیامبران الهی در استان نینوا را نیز تخریب کرده است .

تروریست های مورد حمایت غرب و برخی کشورهای منطقه، تاکنون جنایت های هولناکی در عراق مرتکب شده اند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.