پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

پس از برجام نوبت رسیدگی به وضع ۱۰ میلیون بیکار و ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین است
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر گفت: با توجه به اینکه بین هفت تا 10 میلیون بیکار و بالای 11 میلیون حاشیه‌نشین در کشور داریم، پس از خلق حماسه دیپلماتیک نوبت حماسه اقتصادی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه تحریم‌ها علیه کشورمان یک روزه اعمال نشده که لغو آنها نیز یک روزه اثر خود را نشان دهد، گفت: آثار لغو تحریم‌ها دست کم هشت الی ۹ ماه و شاید بعضی آثار نیز خود را سه سال بعد نشان دهد.

وی با تبریک به ملت ایران بابت مقاومت خود در برابر استکبار در طول مدت تحریم‌ها و مذاکرات از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای نیز تجلیل کرد و افزود: با توجه به اینکه بین هفت تا ۱۰ میلیون بیکار و بالای ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین در کشور داریم، اکنون پس از خلق حماسه دیپلماسی باید به دنبال حماسه اقتصادی در عرصه اشتغال و مبارزه با بیکاری و تولید داشته باشیم.

خضری توجه به بحث اشتغال و مسکن جوانان را یکی از عوامل افزایش امید به زندگی در میان آنان دانسته و گفت:‌ در این صورت است که می‌توانیم انتظار افزایش جمعیت و تداوم روند رو به سامان کشور را داشته باشیم.

به گزارش فارس، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی چندی پیش در همایش بین المللی حمل و نقل ریلی اعلام کرده بود که در حال حاضر ۱۱ میلیون نفر در حاشیه شهرها زندگی می کنند.

به گفته ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهور ۶۰ درصد حاشیه‌نشین‌ها در کلان شهرهای کشور را روستاییان و عشایر تشکیل می‌دهند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.