پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

محرومیت رقیب سلیمی از المپیک ۲۰۱۶
وزنه‌برداری روسی که چندی پیش رکورد حسین رضازاده را شکست، فرصت حضور در بازی‌های المپیک 2016 ریودوژانیرو را از دست داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

الکسی لوچف، قهرمان دسته سنگین‌وزن وزنه‌برداری جهان رقابت‌های المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو را از دست خواهد داد، چرا که نمونه دوم تست دوپینگ این وزنه‌بردار روس نیز مثبت بوده و مصرف شدن ماده ممنوعه ایپامورلین را توسط او تأیید می‌کند.

در نمونه اول لوچف ۲۶ ساله که چندی پیش رکورد حسین‌ رضازاده را شکست و رکورددار دسته ۱۰۵ کیلوگرم محسوب می‌شد، نشانه‌های از احتمال مصرف شدن ماده نیروزای ایپامورلین توسط او وجود داشت. این نمونه در تاریخ ۲۴ دسامبر سال ۲۰۱۵ از او گرفته شده بود.

در همین راستا پایگاه خبری آراسپورت نوشته است: نمونه B‌ تست دوپینگ لوچف در لابراتور آژانس مبارزه با دوپینگ در شهر مونترال مورد بررسی قرار گرفت و نتیجه آن مثبت اعلام شده است. به این ترتیب تخلف این وزنه‌بردار برای استفاده از ماده ممنوعه ایپامورلین تأیید می‌شود.

مثبت اعلام شدن نتیجه تست دومین نمونه گرفته شده از لوچف در حالی است که کمتر از چهار ماه به آغاز رقابت‌های المپیک ریودژانیرو باقی مانده است و به این ترتیب او فرصت رقابت با بهداد سلیمی در این رقابت‌ها را از دست خواهد داد.

لوچف جدیدترین ورزشکار روس است که در چند وقت اخیر تخلف آنها برای استفاده از مواد نیروزا فاش شده است. سال میلادی گذشته فدارسیون جهانی دوومیدانی به دلیل خودداری از اعلام نتیجه تست دوپینگ، گروهی از دوومیدانی‌کاران این کشور را محروم کرد و به تازگی نیز ماریا شاراپووا، چهره سرشناس تنیس زنان به اینکه از یک ماده ممنوعه استفاده کرد، اذعان داشته است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.