پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بنیاد شهید در خط مقدّم دفاع از معارف اسلام باشد/ نسبت به التزام نهادها به مبانی دین بازخواست‌کننده باشید
یکی از مراجع عظام تقلید گفت: بنیاد شهید به عنوان حافظ مقام شهدای عزیز باید در همه جا نسبت به اجرای احکام اسلامی و التزام نهادهای گوناگون به مبانی دین، بازخواست‌کننده باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به نقل از روابط عمومی دفتر آیت‌الله صافی گلپایگانی، این مرجع تقلید در دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با گرامیداشت روز شهید و مقام شهادت گفت: امیدوارم پرچمی را که در دست شما قرار داده شده است و آن را برافراشته‌اید، ان‌شاءالله همیشه در اهتزاز باشد و بتوانید بیشتر از پیش اسباب عظمت اسلام و ایمان و ولایت اهل بیت(ع) و نهادینه‌کردن فرهنگ دینی را فراهم آورید. کار شما بسیار کار بزرگ و مهمّی است و باید قدر این فرصت که برایتان به دست آمده را بدانید و در مسیر حفظ اهداف شهدا اهتمام بیشتری داشته باشید.

وی با اشاره به سابقه تأسیس بنیاد شهید بیان کرد: از همان ابتدای تشکیل بنیاد شهید، حقیر وارد بودم و خدمت امام(ره) می‌رسیدم و نسبت به مسائل این سازمان بسیار حساس بودیم که وظایف نسبت به خانواده‌های محترم شهدا به خوبی انجام شود.

آیت‌الله صافی گلپایگانی در قسمت دیگری از بیانات خود، با اشاره به هدف اصلی تشکیل این بنیاد افزود: هدف اصلی تأسیس و تشکیل این بنیاد، دفاع از آرمان‌ها و اهداف والای اسلامی شهدای عزیز و رسیدگی به خانواده‌های این عزیزان بوده است. هدف این بوده که مراقبت شود مسائل اسلامی مملکت روز به روز در ترقّی باشد. حفظ مقام شهدا و تکریم آنان، یعنی اینکه برنامه‌های اسلامی و امر به معروف و نهی از منکر همیشه زنده است و اهداف اسلامی شهدا همیشه مدّ نظر مسئولان خواهد بود.

وی بنیاد شهید را حافظ مقام شهدای عزیز دانست و بیان کرد: بنیاد شهید به عنوان حافظ مقام شهدای عزیز باید در همه جا نسبت به اجرای احکام اسلامی و التزام نهادهای گوناگون به مبانی دین، طلبکار و بازخواست‌کننده باشد. باید مراقب باشید اگر در جایی نقایصی پیدا شد،‌ شما طلبکار باشید که چرا این طور شده است؟ به همه کسانی که در این سازمان کار می‌کنند بگویید که اگر نقایصی و خلاف شرعی در جامعه پیدا شد، طلبکارانه اعتراض کنند که چرا اینچنین خلاف اهداف والا و ارزشمند شهدا رفتار می‌شود. باید بنیاد شهید در خط مقدّم دفاع از تعالیم و معارف نورانی اسلام باشد.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از توصیه‌های خود به مناسبت روز بزرگداشت شهدا اظهار کرد: باید همه به این مسئله توجه داشته باشد آن چیزی که شهدای عزیز ما برای آن رفتند و جان خود را اهدا کردند، نگهداری قرآن و احکام خداوند بود. الان هم مردم شریف ما به ویژه خانواده‌های شهدا باید در این راه گام بردارند و تمام همّت خود را در راه ترویج اسلام و احکام نورانی آن مصروف کنند.

وی در پایان ‌با طلب علوّ درجات برای شهیدان گفت: باید قدردان راه این شهیدان باشیم و بدانیم که تکریم واقعی شهیدان، در زنده‌نگهداشتن اهداف آنان در حفظ احکام و حدود الهی در جامعه است. بدانید اگر هدفتان این باشد، حضرت ولیّ عصر(عج) از شما خشنود شده و از همه بیشتر خوشحال خواهند بود.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.