پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

نمایشگاه فروش آمل نیازمند فیلتر است
نمایشگاه بهاره با کش و قوس های فراوان از 94/12/16 به مدت 9 شب در نمایشگاه دائمی شهرستان آمل برگزار می شود و هنوز موجی از اعتراضات از سوی کسبه های شهر را به دنبال دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

نمایشگاه بهاره با کش و قوس های فراوان از ۹۴/۱۲/۱۶ به مدت ۹ شب در نمایشگاه دائمی شهرستان آمل برگزار می شود و هنوز موجی از اعتراضات از سوی کسبه های شهر را به دنبال دارد و تجمع در مقابل فرمانداری، دغدغه های زیادی را برای مسئولین برگزاری و اتحادیه ها در روزهای نخست به همراه داشته است.
رقابت کسبه ها و فروشندگان پوشاک ، کیف ، کفش و خشکبار در پرتردد ترین  روزهای سال با برگزاری نمایشگاه فروش به اوج خود می رسد.
اما آن چه که کام کسبه های شهر را این روزها تلخ کرده است برگزاری نمایشگاهی است که در ماه های گذشته عدم برگزاری آن موجب اطمینان خاطر کسبه های شهر شده بود.
فروشندگانی که در یازده ماه از سال با نظارت اتحادیه های مربوطه فعالیت کرده اند این روزها معترض به حضور دست فروشانی است که قدرت خرید مردم را از آنان کمتر کرده است .
پرداخت مالیات و عوارض ، اجاره سنگین مغازه ها و هزینه های دیگر فروشندگان در طی سال از یک سو و اجازه فروش برخی خرده فروشان و دست فروشان در نمایشگاه های فروش با اجناس نا مرغوب و بی کیفیت و عدم شرکت و حضور برند های معتبر در نمایشگاه از سویی دیگر موجی از اعتراضات را به همراه داشته و خاطر کسبه های شهر را مکدر کرده است .
اما ماهیت برگزاری نمایشگاه فروش با حضور برند های معتبر می تواند موجب اعتبار نمایشگاه و حتی شهرستان باشد و این اعتبار نیز می تواند با نظارت اتحادیه ها و بررسی دقیق و فیلتر مناسب در قبل از برگزاری نمایشگاه و دست چین قرار دادن غرفه داران رقابت سالمتری را ایجاد نماید ، اما گاها در نمایشگاه فروش متاسفانه شاهد حضور غرفه دارانی می باشیم که با ارائه اجناس بی کیفیت نه تنها موجب کاسته شدن ارزش و اعتبار نمایشگاه می شود بلکه نظارت اتحادیه نیز زیر سوال می رود .
ولی با این اوصاف باید دانست برگزاری نمایشگاه فروش در طی سال به این شکل به مراتب بهتر از فروش دست فروشان در کف خیابان ها می باشد که در این روزها به اوج خود می رسد .
با این تعبیر کوچه و خیابان های شهر در این ایام بیشتر به نظارت شهرداری و اداره تعزیرات نیازمند است تا کمک حال کسبه ها و خریداران باشد .
پهن کردن بساط در خیابان ها و راه بندان و عدم نظارت بر فروش آنان با قیمت های متعدد در شلوغ ترین ساعات شب و خرید مردم بدون آگاهی از کیفیت اجناس ظلم بزرگی است که در حق خود می کنند .
این روزها شهر شدیدا نیازمند نظارت اتحادیه ها ، شهرداری و اداره تعزیرات در اطلاع رسانی جهت فروش اجناس در نمایشگا ها ، مغازه ها و خیابان ها می باشد که بستری فراهم گردد تا مردم بتوانند با اطمینان خاطر کالاهای مرغوب را خریداری نمایند .

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.