پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

پیشرفته ترین کفش ورزشی دنیا ساخته شد
محققان موفق به تولید کفش ورزشی جدیدی شده اند که نه تنها از فناوری چاپ سه بعدی در ساخت آن استفاده شده بلکه در این فرآیند یکی از نرم افزارهای رایانه ای پیشرفته نیز به کار گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

استفاده از فناوری چاپ سه بعدی در عرصه های مختلف توسعه چشمگیری یافته است که صنایع مرتبط با طراحی و تولید تجهیزات و البسه ورزشی از جمله آنهاست.

اکنون محققان شرکتی موسوم به Under Armour همپای سایر غولهای شناخته شده عرصه تجهیزات ورزشی نظیر آدیداس و نایک وارد عمل شده و با بهره گیری از تازه ترین دستاوردهای این عرصه، یکی از پیشرفته ترین کفشهای ورزشی جهان را تولید کرده است.

نکته بارزی که در این نوآوری دیده می شود استفاده از نرم افزار رایانه ای برای طراحی و در نهایت چاپ حرفه ای این کفش است که آن را از سایر محصولات رقبا متمایز می کند.

شرکت سازنده اعلام کرده که با استفاده از این نوآوری محصولی ارایه شده که ورزشکاران در حین استفاده از آن بالاترین پایداری و راحتی را احساس خواهند کرد.

این کفش ورزشی به تعداد بسیار محدود تولید شده و با قیمت ۳۰۰ دلار به فروش می رسد. گفته می شود به زودی کار تولید انبوه این محصول فناورانه در آمریکا آغاز خواهد شد.

شرکت Under Armour همچنین خبر داده که در نظر دارد به زودی استفاده از این نوآوری را در طراحی و ساخت سایر کفشها از جمله کفشهای طبی نیز آغاز کند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.