پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رئیس جمهور: تلاش دولت تقویت خدمات به ایثارگران است
رئیس جمهوری اسلامی ایران در جمع نخبگان، ایثارگران، طلاب و اساتید یزد با اشاره به اهمیت و جایگاه نخبگان حوزه‌های مختلف در جامعه گفت: تلاش دولت، تقویت خدمات به جامعه ایثارگران است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حجت‌الاسلام حسن روحانی، دقایقی پیش در جمع نخبگان استان یزد، روحانیون، طلاب، ایثارگران، خانواده‌های شهدا و اساتید استان یزد با اشاره به خاطراتی از دوران دفاع مقدس و جانفشانی‌های رزمندگان و ایثارگران استان یزد اظهار داشت: ایثار و فداکاری بسیاری زیادی از سوی رزمندگان استان یزد انجام شد و در همه عملیات‌های دوران دفاع مقدس، همواره رزمندگان استان یزد در صحنه حضور داشتند.

وی با درود و سلام به خانواده‌های شهدا و ایثارگران بیان کرد: جانبازان، شهدای زنده و نمونه‌های واقعی صبر، مقاومت و استقامت در تاریخ انقلاب و دفاع مقدس هستند.

روحانی ادامه داد: تلاش دولت این بوده که خدمت‌رسانی به خانواده‌های ایثارگران را تقویت کند در حالی که شرایط دولت بسیار سخت و فوق‌العاده بود.

روحانی با اشاره به ویژگی‌های یزد و یزدی‌ها و مبارزات درخشان آنها در طول دوران انقلاب اسلامی اظهار داشت: یزد شهر عالمان، محققان و فقهای بی‌نامی است که در حوزه‌های علمیه زبانزد و سرآمد بوده‌اند و هم خود انسان‌های بزرگی بودند و هم انسان‌های بزرگی تربیت کردند.

رئیس جمهور ادامه داد: امروز نیز در یزد دانشگاهیان یزد همواره جزو پیشتازان هستند و یزدی‌ها در زمینه علم به خوبی درخشیده‌اند به همین دلیل دولت هر اقدام و کمکی برای پیشرفت این حوزه لازم باشد، انجام می‌دهد.

وی بیان کرد: مردمان یزد همچنین به تقوی و دیانت نیز شهرت داشته‌اند و برای ما بسیار اهمیت دارد که راه و رسم دیانت و توسعه فرهنگ دینی در کشور اتفاق بیفتد زیرا معتقدیم ما امروز هر چه داریم از دین، اسلام و قرآن است و عزت و افتخار کشور ما در سایه دین صورت گرفته است.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایثارگری‌های رزمندگان استان یزد در دوران دفاع مقدس عنوان کرد: رزمندگان استان یزد سرآمد رزمندگان دوران دفاع مقدس و از شجاعان بودند و جانبازان استان و البته جانبازان همه استان‌های کشور، اسوه صبر و استقامت هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سال جاری سال بسیار سختی برای ما بود تا جایی که تیم اقتصادی همواره در ماه‌های ابتدایی سال معتقد بودند که در دی و بهمن نمی‌توانیم حقوق کارمندان را پرداخت کنیم اما همه تلاش خود را به کار گرفتیم و از این مشکلات عبور کردیم.

روحانی خاطرنشان کرد: اعتماد و امید رمز موفقیت دولت یازدهم بوده و در پرونده‌ هسته‌ای و مذاکرات نیز با امید توانستیم به موفقیت دست پیدا کنیم و حتی آنها که با ما دشمن هستند و حتی رژیم غاصب صهیونیستی نیز معترف است که دولت ایران موفق شده و کسی نمی‌گوید که ایران در مذاکرات شکست خورده یا عزت خود را از دست داده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فضای سیاسی کشور بعد از انتخابات اظهار داشت: بعد از انتخابات نباید به دنبال برنامه‌های سیاسی باشیم زیرا نمی‌شود یک فکر یا ایده را حذف یا حبس کرد ضمن اینکه از بین بردن یک دیدگاه و جناح دیگر،‌ امکان‌پذیر نیست بنابراین باید یکدیگر را به رسمیت بشناسیم و قدرت تحمل خود را افزایش دهیم.

روحانی با تاکید بر اینکه کشور در مسیر توسعه اقتصادی و پیشرفت فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی قرار گرفته‌اند، گفت: خواستار همراهی و همکاری همه نخبگان در میان اقشار مختلف مردم هستیم و لازم است نخبگان قشرهای مختلف، برای سرعت بخشیدن به پیشرفت کشور به صحنه بیایند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.