پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

از ضرورت حمایت بخش خصوصی از ورزش اول مازندران تا پشتوانه‌سازی و جوان‌گرایی در تیم ملی
ورزش مازندران احتیاج مبرم به حمایت همه جانبه دارد و شاید بتوان گفت بخش خصوصی می‌تواند بخشی از توانمندی‌های لازم را برای حمایت از ورزش کشتی به عنوان ورزش اول مازندران فراهم کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

امروزه وقتی در سطح شهرستان نوشهر اسم تیم‌داری و سرمایه‌گذاری در ورزش به میان می‌آید تمامی اذهان به سمت زنده یاد مهندس درویش کشیده می‌شود و خاطره روزهای خوب در اذهان مردم شهرستان پدید می‌آید و این امید را در دل‌‌های ورزشکاران و ورزش‌دوستان به وجود می‌آورد که هنوز پیدا می‌شوند نفراتی که از صمیم قلب دلشان برای ورزش می‌تپد آن هم بدون هیچ چشم‌داشتی.

مدیرعامل تیم کشتی کفایتی مشهد با حضور خود در شهرستان نوشهر این نوید را به مردم خوب مازندران و شهرستان نوشهر داد که با حمایت مسئولین و همدل‌شدن مردم می‌توان یک تیم قوی کشتی در سطوح مختلف تشکیل داد.

وی در جمع خبرنگاران و برخی از کشتی‌گیران شهرستان نوشهر که در سالن اجتماعات اداره بیمه و سلامت شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: حمایت خوب مسئولان ورزش استان باعث شد تا سفری به استان مازندران و نوشهر داشته و با قهرمانان نوشهر از جمله داوود گیل‌نیرنگ و عبداله قمی برای ثبت قرارداد پای میز مذاکره برویم.

جلیل کفایتی با بیان اینکه می‌توان با برنامه‌ریزی بلند مدت به قله‌های قهرمانی دست یافت، افزود: با توجه به استعدادهای درخشان مازندران در این رشته ورزشی، این امید را به تمامی مردم کشتی‌دوست مازندران می‌دهم که همانگونه که تیم کشتی کفایتی مشهد توانست در همین سال جاری رتبه سوم باشگاه‌های جهان را کسب کند، قهرمانی دور از دسترس نخواهد بود.

* پشتوانه‌سازی در کشتی نداریم/ ضرورت جوان‌گرایی در تیم ملی

مربی تیم ملی کشتی جوانان فرنگی ایران نیز در این نشست با اشاره به پشتوانه‌سازی ضعیف فدراسیون کشتی، خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد ترکیب تیم ملی کشتی از المپیک ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ تغییر نکرد و ما هیچوقت نخواستیم که ریسک کنیم و از جوان‌ترها در میادین بزرگ استفاده کنیم.

رضا سیم‌خواه گفت: اگر به ترکیب فعلی تیم ملی کشتی فرنگی نیز نگاهی بیندازیم متوجه می‌شویم که تغییر محسوسی نداشته‌ایم و این درحالی است که ترکیب تیم کشورهای دیگر مدام در حال تغییر است.

این مربی نوشهری به آمادگی نسبی تیم ملی جوانان ایران قبل از مسابقات جهانی اشاره کرد و یادآور شد: انتخابی نهایی تیم ملی از ۲۰ تا ۲۵ اسفندماه برگزار می‌شود و بعد از آن‌ یک تورنمنت در آذربایجان خواهیم داشت که ترکیب نهایی تیم برای مسابقات آسیایی فیلیپین در خردادماه بسته می‌شود.

شهرام کیا رئیس اداره ورزش و جوانان نوشهر هم در پایان ضمن قول همکاری اداره ورزش و جوانان نوشهر با کفایتی، ابراز امیدواری کرد که بتوان از سرمایه‌ای به نام جلیل کفایتی در شهرستان نوشهر که دارای پتانسیل بالای ورزشی است استفاده کرد.

حال باید دید که آیا با این سرمایه‌گذاری می‌توان به آینده ورزش اول استان مازندران و نوشهر امیدوار بود؟ که البته در راستای جذب و حمایت از بخش خصوصی در زمینه فعالیت‌های ورزشی ایجاد زیرساخت و شرایط مناسب ضروری است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.