پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

تصاویر دیده نشده از زنده یاد «سلحشور» در پشت صحنه «معمای شاه»
زنده یاد «فرج الله سلحشور» در زمان حیات به پشت صحنه مجموعه تلویزیونی «معمای شاه» به کارگردانی محمدرضا ورزی رفته بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

«فرج الله سلحشور» کارگردان متعهد و انقلابی کشورمان که روز ۸ اسفندماه به دلیل ابتلا به بیماری سرطان ریه دار فانی را وداع گفت، پیش از شدت یافتن بیماری خود با حضور در پشت صحنه مجموعه تلویزیونی «معمای شاه» از روند ساخت این سریال تلویزیونی دیدن کرده بود.

فرج الله سلحشور که متولد سال ۱۳۳۱ در شهر قزوین بود، کارگردانی مجموعه‌های تلویزیونی تاریخی-مذهبی چون ایوب پیامبر، مردان آنجلس و یوسف پیامبر(ع) را در کارنامه دارد. این آثار بویژه سریال یوسف پیامبر، در سراسر دنیا مخاطبان فراوان و میلیاردی پیدا کردند به گونه ای که در بسیاری از کشورهای منطقه و اسلامی، نام این سریال ها پرآوازه است.

او که از ۲۷ دی ماه امسال بر اثر وخامت حالش در بیمارستان بقیه الله (عج) بستری بود، قصد داشت مجموعه موسی پیامبر را کارگردانی کند.

خرداد ماه امسال، خبرگزاری فارس به پاس مجاهدت های این کارگردان برجسته و متعهد، مراسم بزرگداشتی با عنوان «علمدار» برای وی برگزار کرد که در آن جمع زیادی از فعالان و شخصیت های فرهنگی و هنری کشور حضور یافته و به جایگاه والای سلحشور در هنر انقلاب، ارج نهادند.

خبرگزاری فارس درگذشت این کارگردان متعهد و انقلابی را به پیشگاه رهبر معظم انقلاب، دوستداران و مخاطبان آثار و خانواده گرانقدر او تسلیت گفته و برای آن مرحوم غفران الهی طلب می‌نماید.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.