پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

پاسکاری طرح خرید اعتباری کالا؛ از بانک مرکزی بپرسید/ تولیدکنندگان منتظر خریدار داخلی نمانند
در حالی که قرار بود دولت طرح اعتبار خرید لوازم خانگی را از طریق وزارت صنعت اجرا کند اما اکنون سخنگوی وزارت صنعت از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرده و می‌گوید از بانک مرکزی موضوع را بپرسید زیرا متولی اجرای این طرح بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مجتبی خسروتاج در گفت‌وگویی در پاسخ به اینکه ظاهرا طرح خرید اعتباری کالا که در بسته موقت خروج از رکود دولت در نظر گرفته شده بود به فراموشی سپرده شده، وزارت صنعت چه پیگیری در این زمینه انجام داده است، اظهار داشت: ۳-۲ طرح در این بسته از جمله طرح فروش اقساطی خودرو در نظر گرفته شد که بانک مرکزی متولی اجرای آن شد و به نظر ما می‌توانست سبب تحریک تقاضا شود.

وی در پاسخ به اینکه ظاهرا از این طرح فقط فروش اقساطی خودرو برای خالی کردن پارکینگ خودروسازان اجرا شد،گفت: بیش از هزار قطعه‌ساز با خودروسازان کار می‌کنند که باید پرداختی آنها هم انجام شود اگر چه صنعت خودروسازی ضعف زیاد دارد اما نباید به یکباره چشم را روی همه کارهای انجام شده بست.

خسروتاج تصریح کرد: ما نیاز به تحول در بخش‌های مختلف در صنعت داریم و باید ریشه‌یابی کرد که به چه دلیل صنعت خودروی ما به این شکل درآمده است.

وی در مورد طرح کارت اعتباری کالا نیز گفت: ترجیح می‌دهم موضوع را از بانک مرکزی بپرسید که کار به کجا رسیده است. چون قرار بود در چارچوب ضوابط این بانک کار اجرایی شود.

خبرنگار فارس، از قائم مقام وزیر صنعت پرسید یعنی شما به عنوان متولی بخش‌ صنعت موضوع را از بانک مرکزی پیگیری نکردید و وی پاسخ داد: امروز اطلاعات به روز را به همراه ندارم اما این طرح از طرح‌هایی بود که بانک مرکزی برای تقویت قدرت خرید مردم در نظر گرفته بود.

واحدهای تولید به فکر بازار صادراتی باشند

وی در مورد رکود حاکم در بازار به ویژه بازار لوازم خانگی هم گفت: تولید کنندگان داخلی نباید تکیه‌شان به بازار داخل باشد و با ارتقای کیفیت باید به سمت بازارهای جهانی حرکت کنند،این مسئله در همه کشورها که ممکن است بازار داخلی کشش نداشته باشد وجود دارد. یک واحد تولیدی نباید تمام تخم‌مرغ‌هایش را در یک سبد گذاشته و منتظر خریدار داخلی باشد.

خسروتاج اذعان داشت: البته قبول داریم قدرت خرید مردم از زمانی که ارز از یک هزار تومان به ۲۵۰۰ تومان رسید مردم کم شده است.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.