پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیر جهاد کشاورزی آمل خبر داد;
تولید سالانه ۳۴۰ تن قارچ خوراکی در آمل
مدیر جهاد کشاورزی آمل گفت: واحد های بهره برداری صنعتی و نیمه صنعتی و افراد دارای پروانه مشاغل خانگی در شهرستان آمل، سالانه بیش از 340 تن قارچ خوراکی را تولید و به بازار مصرف عرضه می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سید حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی آمل با بیان اینکه واحد های بهره برداری صنعتی و نیمه صنعتی و افراد دارای پروانه مشاغل خانگی در شهرستان آمل، سالانه بیش از ۳۴۰ تن قارچ خوراکی را تولید و به بازار مصرف عرضه می کنند، گفت: عملکرد قارچ خوراکی در این شهرستان، ۱۲ کیلوگرم در هر متر مربع است.

مدیر جهاد کشاورزی آمل با اشاره به درآمد زایی و زود بازده بودن فعالیت قارچ خوراکی، ادامه داد: این حرفه، از مشاغل مهم در تامین پروتئین مورد علاقه نسل جوان است.

اسلامی تصریح کرد: پرورش قارچ خوراکی یکی از فعالیت های با پتانسیل بالای اشتغالزایی است که با ارائه تسهیلات اندک برای متقاضیان مشاغل خانگی، میتواند از ظرفیت نهان اشتغال و تولید پایدار، بهره مند شد.

وی در باره برگزاری کلاسهای آموزشی پرورش قارچ خوراکی بیان کرد: سال گذشته، ۲۰۹ نفر از علاقمندان و فعالین تولید قارچ خوراکی در ۸ دوره مهارتی پرورش قارچ خوراکی در این شهرستان شرکت کردند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.