پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت;
راه اندازی نیروگاه خورشیدی در ۵۵ نقطه مازندران
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران از راه اندازی نیروگاه خورشیدی در ۵۵ نقطه استان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

شهابی مدیر عامل شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به اینکه ۴ نیروگاه خورشیدی در سالجاری به ظرفیت ۱۰.۵ مگاوات وارد مدار می‌شود گفت: ۵۵ نقطه در استان برای استقرار نیروگاه خورشیدی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۳ نیروگاه خورشیدی در استان فعال است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به اینکه کمبود اعتبارات سبب تاخیر در بازسازی شبکه‌های فرسوده برق استان شده است ، افزود: بیش از ۲۵ درصد شبکه‌های برق استان فرسوده بوده و بازسازی این شبکه‌ها بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

شهابی به رشد ۱۰ درصدی مصرف برق در استان گفت: مصرف برق استان نسبت به سایر مناطق کشور رشد ۲.۵ برابری دارد و مصرف برق در تابستان به دو هزار مگاوات می‌رسد درحالی‌ که پایه مصرف در دیگر ماه‌ها ۸۰۰ مگاوات است.

وی مشترکان برق حوزه توزیع برق استان را بیش از یک‌میلیون و ۳۵۰ هزار مشترک بیان کرد و گفت: در اول شهریورماه پارسال مصرف برق استان برای اولین بار به هزار و ۹۰۰ مگاوات رسید.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران افزود: سال گذشته میزان تلفات برق در استان ۱۳.۵ درصد بود و پیش‌بینی می‌شود ۸ درصد تلفات ناشی از مسائل فنی و بقیه ناشی از برق‌های غیرمجاز است و باید کنترل و ساماندهی شود.

شهابی گفت: ۶۸ میلیارد تومان در ابتدای سال ۹۶ از مردم طلبکار بودیم و این میزان در پایان سال گذشته به ۸۷ میلیارد تومان رسید که رشد ۲۹ درصدی داشته است.

وی افزود: ۲۸ هزار کیلومتر خط برق، ۳۳ هزار دستگاه ترانس برق ، بیش از ۹۵۵ هزار پایه برق ، ۲۷۶ هزار فقره چراغ روشنایی معابر درحوزه توزیع برق استان وجود دارد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.