پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛
تعیین تکلیف وضعیت پایه اول متوسطه سمپاد و نمونه دولتی تا چند روز آینده/ برای رسیدگی به پرونده صندوق ذخیره منتظر قوه قضاییه هستیم
بطحایی تعیین تکلیف وضعیت پایه اول متوسطه سمپاد و نمونه دولتی تا پایان هفته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه انتخابات صندوق دخیره فرهنگیان و در جمع خبرنگاران درباره پاداش پایان خدمت معلمان بیان کرد: براساس پیش بینی مجلس این پاداش در قالب تنخواه پرداخت خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش درباره تغییرات در آزمون تیزهوشان گفت: نوع آزمون تفاوت خواهد کرد و به جهت رعایت اصول تربیتی مصر هستیم؛ فشار آزمون تستی را از دانش آموزان دور کنیم؛ کتاب‌های کمک آموزشی مفصلی که دانش آموزان را درگیر کرده کاهش یابد و جلوی این حرکت نامبارک گرفته شود.

وی ادامه داد: برای مصاحبه مدارس استعداد‌های درخشان نحوه کار را تا چند روز آینده اعلام می‌کنیم، اما قطعا آزمون تستی نخواهیم داشت و از روش‌های مختلف دیگری همچون غربالگری، مصاحبه، گفتگوی حضوری استفاده خواهیم کرد.

بطحایی درباره توسعه دانشگاه فرهنگیان گفت: با توجه به تاکیدات و فرمایشاتی که مقام معظم رهبری در دیدار با فرهنگیان داشتند موارد‌ی که ایشان مطالبه کردند احصا کردیم و امیدواریم با جهش مناسبی در توسعه دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی که مرجع  تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش هستند، به شرایط مطلوب برسیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان بیان کرد: رتبه بندی معلمان باید با تصمیم دولت به نتیجه برسد و متناسب با بودجه باشد که امیدواریم تا مهر بتوانیم این موضوع را محقق کنیم.

 میزان سود صندوق ذخیره فرهنگیان

بطحایی درباره نتیجه جلسه اخیر هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه گزارش حسابرسی سال مالی هنوز به تصویب نرسیده است، گفت:  در حال تلاش برای آماده‌سازی هرچه زودتر گزارش هستیم و میزان سود توزیعی میان فرهنگیان مشخص شود.

وزیر آموزش و پرورش سود پیش بینی شده را  حدود ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد کرد؛ گفت: در این مورد ابهاماتی وجود داشت و امیدواریم طی یک ماه آینده میزان سود توزیعی مشخص شود.

بطحایی  درباره میزان سود صندوق ذخیره فرهنگیان طی سال های مختلف، اظهار کرد: این سود در سال های مختلف متغیر بوده است اما میزان حدودی آن  بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

وی درباره نتایج گزارش تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: این گزارش به قوه قضاییه ارسال شده است و منتظر هستیم نتایج آن اعمال شود.

صندوق ذخیره فرهنگیان یک بنگاه اقتصادی است

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان یک بنگاه اقتصادی است، اظهار کرد: چنانچه این سودآوری از طریق انعقاد قرارداد با شرکتی کم سودتر قرارداد ببندد خلاف قانون عمل کرده است و مدیران متخلف شناخته می شوند.

وی درباره بخشنامه کسر پنج درصد حق عضویت صندوق بیان کرد: این بخشنامه برای افزایش توان سرمایه گذاری صندوق اجرایی می‌شود، البته این مورد کاملا اختیاری است و کسانی که موافق نباشند پنج درصد کسر نباشند و همان سه درصد از حقوقشان کم می‌شود.

بطحایی درباره عضویت  بازنشستگان گفت: براساس بخشنامه صندوق این عضویت استمرار دارد البته براساس قانون دولت، سهمی به بازنشستگان پرداخت نخواهد شد.

عقد قرارداد با شرکت های خصوصی منع قانونی ندارد

وزیر آموزش و پرورش درباره صندوق که از عقد شرکت‌های خصوصی منع شده است یا خیر؟، بیان کرد: برای این منظور منعی وجود ندارد و صندوق ذخیره شرکت غیردولتی است و می‌تواند با رویه پیش بینی شده در قانون تجارت با هرشرکت دارای صلاحیت مشارکت کند.

بطحایی درخصوص ورود اعضای جدید، به صندوق  و افزایش تعداد هیئت امنا به ۹ نفر بیان کرد: نقش نظارتی هیئت امنا در دوره  جدید توسعه پیدا می کند و به طور مداوم گزارش‌هایی از هیئت مدیره می گیریم بر همین اساس هیئت امنا در ماه‌های اخیر پنج جلسه داشته و بر نوع سرمایه‌گذاری‌ها نظارت دارد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.