پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

موهبتی خبر داد؛
تزریق هزار میلیارد تومان به بیمه سلامت طی ۳ روز آینده/ سالیانه ۹۰۰ میلیارد تومان برای بیماران خاص هزینه می‌شود
مدیر عامل بیمه سلامت گفت: طی سه روز آینده با تزریق هزار میلیارد تومان به بیمه سلامت قسمتی از بدهی ارائه دهندگان خدمات بهداشتی درمانی پرداخت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

طاهر موهبتی مدیر عامل بیمه سلامت صبح امروز در نشست خبری که برگزار شد، اظهار کرد: امروز حدود ۶۴ هزار نفر در کشور با عنوان بیمار خاصدر سازمان بیمه سلامت تحت پوشش و حمایت قرار دارند به طوریکه سالیانه ۹۰۰ میلیارد تومان برای این افراد در کشور هزینه می‌شود که در این بین بیشترین هزینه برای بیماران دیالیزی در نظر گرفته می‌شود.

موهبتی عنوان کرد: بیماران هموفیلی با سرانه ۲۹ میلیون تومان بیشترین هزینه را در کشور دارند و امروزه چهار هزار و ۹۰۰ بیمار هموفیلی در ایران به ثبت رسیده است.

مدیرعامل بیمه سلامت با بیان اینکه سرانه بیماران دیالیزی ۲۷ میلیون تومان است، هزینه‌های بیماران دیالیزی و هموفیلی به ترتیب در رتبه‌های اول و دوم قرار دارد که این افراد تحت پوشش خدمات بهداشتی درمانی بیمه سلامت هستند.

۲۰ هزار نفر در کشور دچار بیماری ام‌اس هستند

وی با اشاره به اینکه امروزه ۲۰ هزار نفر در کشور دچار بیماری ام‌اس هستند و سالیانه ۱۵ میلیون تومان بابت هر نفر هزینه می‌شود، افزود: کارهای خوبی برای بیماران خاص در سازمان بیمه سلامت در حال انجام است و من امیدواریم این اقدامات نسبت به سال‌های گذشته ارتقاء پیدا کند.

موهبتی در خصوص پرداختی بدهی دهندگان خدمت ادامه داد: یکی از چالش‌های مهم ما تأمین منابع مالی است، به طوریکه در سال ۹۶ داروخانه‌ها حدود ۱۱ ماه و دانشگاه‌ها نیز ۱۳ ماه از بیمه سلامت طلب داشته و وضعیت بدهی ما به بخش‌های خصوصی نیز به همین اندازه بوده است.

وی با اشاره به اینکه دستورالعمل لازم برای ایجاد نظم در پرداختی‌های سال ۹۷ صادر شده است، تاکید کرد: ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی به دلیل بدهی‌ها دچار مشکلات مختلفی شدند که با تمهیدات در نظر گرفته شده، قول‌های مساعدی به آنها داده شده است.

بدهی بیمه سلامت به دانشگاه‌ها از طریق اوراق پرداخت می‌شود

مدیرعامل بیمه سلامت اضافه کرد: امروز بدهی ما به داروخانه‌ها به ماه اسفند ۹۶ رسیده است و پرداختی‌های دانشگاه‌ها نیز قرار است از طریق اوراقی که در سه ماه اول سال به وسیله دولت منتشر می‌شود و از محل اوراق پرداخت شود.

موهبتی با اشاره به اینکه قرار است اسناد بستری ظرف مدت ۴۵ روز به بیمه سلامت تحویل و ۲۰ روز بعد از آن تمام پرداختی‌ها انجام شود، اظهار کرد: برای اخذ تخصیص‌ها به منابع مالی کارهای خوبی انجام شده است؛ به طوریکه بعد از تزریق منابع مالی به بیمه سلامت هیچ پولی در حساب بانکی این سازمان باقی نمی‌ماند و با تزریق منابع مالی بدهی ارائه‌ دهندگان‌ خدمت پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: ظرف سه روز آینده مبلغ هزار میلیارد تومان به بیمه سلامت تزریق و طلب ارائه دهندگان خدمت نیز پرداخت می‌شود؛ کمبود نقدینگی یکی از مشکلات جدی داروخانه‌هاست و ما به عنوان سازمان بیمه سلامت داروخانه‌ها را در اولویت کارهای خود قرار می‌دهیم.

موهبتی در خصوص ابلاغ ۱۰۰ گاید‌لاین اظهار کرد: ابلاغ گاید‌لاین‌ها باعث ایجاد مدیریت منابع به بیمه‌ها و هزینه‌ها می‌شود، امسال ۱۴ گایدلاین و در سال گذشته ۳۶ گایدلاین ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: به دنبال تصویب بودجه چهار هزار و ۷۵۰ میلیاردی هستیم و امیدواریم که سازمان برنامه و بودجه از ما حمایت‌های کافی انجام دهد تا این مبالغ در اختیار دانشگاه‌ها در قالب اوراق عرضه قرار دهیم.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.