پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

فرمانده انتظامی استان مازندران خبر داد;
قاچاقچیان مکالمات اینترنتی در مازندران دستگیر شدند
فرمانده انتظامی استان مازندران از شناسایی و دستگیری عوامل قاچاق مکالمات تلفنی اینترنتی (ترمینیشن) از سوی کارآگاهان پلیس فتا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مسیر قانونی ارتباطات بین الملل کشور توسط وزارت ارتباطات (شرکت ارتباطات زیر ساخت) برقرار می شود. در این بین ارتباطات غیرمجاز بین الملل به واسطه عدم نظارت و کنترل شبکه مخابراتی، مشکلات و خسارات سنگینی را به وجود می آورد.

قاچاق مکالمات تلفنی اینترنتی یا “ترمینیشن” از جمله جرایمی است که به انتقال تماس های تلفنی اینترنتی از خارج به داخل کشور گفته می شود و در این عمل مجرمانه، هزینه ای ناچیز برای تماس گیرنده و هزینه ای گزاف برای شرکت های مخابراتی در پی داشته که به آن، قاچاق مکالمات تلفنی اینترنتی اطلاق می شود.

عکس این عمل که ” اریجینیشن” نام دارد، فرایندی است قانونی و مجاز که در آن شرکت های خصوصی و فعالان تلفنی اینترنتی، اقدام به برقراری ارتباط تلفنی اینترنتی می کنند.

رصد، شناسایی و برخورد با قاچاق مکالمات تلفنی اینترنتی، برابر ماده ۷۵۲ قانون مجازات اسلامی، در اولویت پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی قرار دارد.

سردار سید محمود میرفیضی فرمانده انتظامی استان مازندران، در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اشاره به شناسایی و دستگیری عوامل قاچاق مکالمات تلفنی اینترنتی در استان، گفت: درپی مراجعه نماینده حقوقی شرکت مخابرات استان مبنی بر قاچاق مکالمات تلفنی اینترنتی و عمل “ترمینیشن” توسط فرد یا افرادی ناشناس که خسارت ۶ میلیارد ریالی برای شرکت زیرساخت به همراه داشت رسیدگی به این موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتای این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و پس از چند روز کار اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی با شناسایی، یکی از متهمان به قاچاق مکالمات تلفنی اینترنتی در استان مازندران را شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران بیان داشت: متهم در تحقیقات و بازجویی های فنی، اعلام کرد که سیم کارت های خریداری شده را به فردی دیگر تحویل داده و در ادامه تحقیقات، متهم اصلی پرونده نیز در استان “تهران” شناسایی و با هماهنگی قضائی در عملیاتی ضربتی، دستگیر شد.

سردار میرفیضی با بیان اینکه ۸ هزار عدد سیم کارت و تجهیزات پیشرفته الکترونیکی از مخفیگاه متهم کشف شده، تصریح کرد: این فرد در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس، به بزه انتسابی و قاچاق مکالمات تلفنی اینترنتی در استان های خراسان رضوی، تهران و مازندران از طریق شرکت های خارجی اعتراف کرده است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: متهم پس از تشکیل پرونده، به مرجع قضائی معرفی و با صدور حکم قضائی و قرار ۲ میلیارد ریالی، روانه زندان شد.

سردار میرفیضی در پایان بر ضرورت ساماندهی و تصویب آیین نامه های ارتباطات تلفنی اینترنتی در شرکت های مخابراتی برای ناامن کردن فضا برای متخلفان و قاچاقچیان در این حوزه، تاکید کرد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.