پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

حاجی‌بابایی:
اصلاح بانک‌ها و ارزش تولید و ثبات ارز در دستور کار قرار گیرد/ بانک‌ها دلالی می‌کنند
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: باید اصلاح بانک‌ها و ارزش تولید و ثبات ارز در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حمیدرضا حاجی‌بابایی ظهر امروز در همایش بسیج کارگری با تأکید بر لزوم حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد: تولید ملی از چند جهت مورد هجمه قرار دارد که اولین ضربه را بانک‌ها می‌زنند زیرا به جای تولید در فضای دلالی کار می‌کنند.

وی با بیان اینکه مسیر و هدف بانک‌ها جمع‌آوری منابع نیست، بلکه مسیر و هدف آنها سودآوری است، ادامه داد: باید اصلاح بانک‌ها و ارزش تولید و ثبات ارز در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی محدود کردن واردات کالا به کشور را موضوع مورد توجه دیگر دانست و افزود: تولید و عرضه اجناس داخلی  را نباید با مشکل مواجه کرد.

وی با تأکید بر لزوم افزایش صادرات برای رشد تولید داخلی ادامه داد: کاهش صادرات منجر به انباشت  تولیدات می‌شود و این موضوع زیان تولیدکنندگان و تعطیلی واحدهای تولیدی خواهد شد.

حاجی‌بابایی با اشاره به رشد قاچاق  کالا متاسفانه اظهار کرد: درآمد حاصل از واردات ۵۴ میلیارد دلار  و صادرات کالای غیرنفتی ۴۷ میلیارد دلار در سال ۹۶ بوده است، یعنی تراز بازرگانی ۷ میلیارد دلار منفی است.

وی تصریح کرد: تولیدکننده‌ها باید به سمتی حرکت کنند که هزینه تمام شده، مقرون به صرفه باشد، البته در کشور ما قدم‌های خوبی برداشته شده ولی کافی نیست و باید برنامه مدون در این زمینه داشته باشیم.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید کرد: در جلسه روسای سه قوه در مجلس به حاضرین جلسه عرض کردم، خبر دارید افرادی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پاداش پایان خدمت می‌گیرد و فرهنگیان و کارمندان با حقوق یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان باید ۸۳ سال کار کنند، تا درآمد این فرد راداشته باشد، این عدالت نیست.

وی با بیان اینکه همسان‌سازی حقوق کارمندان و کارگران در برنامه ششم مصوب شده که باید با سرعت بیشتری پیگیری شود، گفت: در بحث اشتغال نیز باید به طور جدی پیگیری شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.