پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

نوبخت در حاشیه دیدار سد هراز مطرح کرد:
تکمیل سد ها و بزرگراه ها اولویت دولت است/سد هراز نیازمند ۱۷۰۰ ملیارد تومان اعتبار است
محمدباقر نوبخت در حاشیه بازدید از پروژه سد هراز اظهارکرد: سد هراز بزرگترین سد مخزنی است که می تواند۱۴ درصد مصرف آب شرب و کشاورزی مازندران را تامین می کند و برای تکیمل آن ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیازمند است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

 

وی خاطرنشان کرد: ساخت مخزن سد هراز جاده تردد تهران آمل به زیر آب می رود از اینرو با تلاش صورت گرفته ۱۱ کیلومتر جاده با هزار و ۶۰۰ متر تونل در این مسیر در دست ساخت است تا جایگزین مسیر قبلی شود و اعتبار آن با به دست آوردن منابع مالی از خزانه تامین می شود.

نوبخت در خصوص دو اولویت دولت در سال ۹۷ تصریح کرد: یک برای اتمام راه‌های مواصلاتی و بزرگ راه‌هاست در تمامی کشور اجرا شده است چهار بزرگراه داریم مسیر فیروزکوه تقریباً به اتمام رسیده و محور هراز حدود ۶۴ کیلومتر از مسیر ۱۰۱ کیلومتری آن آماده است و ۳۷ کیلومتر دیگر در دست تعریض بوده در کنار آن موضوع آب بسیار مهم است.
وی با اشاره به کاهش نزولات در سال جاری مطرح کرد:گروه ویژه آب به صورت سه جانبه با حضور وزارت جهاد، وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه داریم که این سازمان از لحاظ منابع مالی تامین لازم را انجام می‌دهد بالغ بر ۱۲۶ هزار میلیارد تومان برای عمده طرح‌های عمرانی هم آب و دیگر بخش‌ها گذاشتیم.
معاون رئیس جمهورعنوان کرد: تلاش این است تا بتوانیم از این منابع با همکاری بخش خصوصی و حتی سرمایه‌گذاران خارجی به شکل فاینانس برخوردار شویم.چنانچه برای مساله اقداماتی صورت گرفته و فاینانسرهایی اعلام آمادگی کردند که فعلا از کشور چین با مبلغ ۴۵۰ میلیون یورو پیش‌بینی شده تا در زمان کمتر شاهد پیشرفت‌های فراوان باشیم.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.