پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

دردی طاقت فرساتر از بیماری؛ شهری ۸۰ هزار نفری بدون پزشک متخصص
نبود پزشک متخصص در شهرستان ریگان به دردی طاقت فرسا برای مردم این دیار تبدیل شده تا جایی که سختی های نبود پزشک را از درد بیماری سخت تر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

شهرستان ریگان با ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۳۰۲ پارچه آبادی فاقد پزشک متخصص است و بیماران این خطه برای مداوا به شهرستان‌های همجوار و مراکز استان‌ مراجعه می‌کنند.

نبود پزشک متخصص در شهرستان ریگان به دردی طاقت فرسا برای مردم این دیار تبدیل شده تا جایی که سختی های نبود پزشک را از درد بیماری سخت تر کرده است.

ریگان از شهرستان‌های تازه تاسیس استان کرمان است و نیاز به امکانات درمانی دارد تا به مردم این شهرستان خدمات‌رسانی شود.

بیماری که درد می‌کشد و هیچ کس صدای او را نمی‌شنود، باید تا رسیدن به مرکز درمانی و اعزام به شهرستان‌هایی که پزشک متخصص دارند، درد را تحمل کند، البته اگر طی این مسیر حال او به وخامت نرود و زنده بماند.

مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شرق استان کرمان قول‌هایی در زمینه استقرار پزشک متخصص در ریگان دادند، اما با گذشت چند‌ سال از شهرستان شدن ریگان هنوز محقق نشده است‌.

علی سابکی یکی از شهروندان ریگانی در گفتگو با خبرنگار ما با اظهار داشت: به علت نبودن پزشک متخصص در ریگان باید به بیمارستان شهرستان بم برویم این وضعیت جدای از تألم روحی، وقت و هزینه بسیاری را برای ما در بر دارد.

امین باقری  در گفتگو با خبرنگار ما بیان داشت: خدمات خوبی در زمینه بهداشتی درمانی در شهرستان ریگان انجام شده است، اما به دلیل محرومیت شهرستان کافی نیست‌.

فرماندار ریگانادامه داد: بیمارستان ۳۲ تختخوابی ریگان در حال ساخت است که با توجه به نیاز شهرستان تسریع در روند آن ضروری است.

وی افزود: مکاتبات زیادی در زمینه استقرار پزشک متخصص صورت گرفته است، اما تاکنون در این شهرستان محقق نشده است.

فرماندار ریگان از دانشگاه علوم پزشکی شرق استان کرمان خواستار استقرار چند پزشک متخصص در این شهرستان شد و گفت: سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی شرق استان کرمان قول استقرار پزشک متخصص داخلی، اطفال، زنان و زایمان را دادند، اما تا‌کنون محقق نشده است‌.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.