پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد
تعلل بیمه‌های تجاری در پرداخت سهم وزارت بهداشت از حق بیمه شخص ثالث
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بیمه‌های تجاری حق عدم پرداخت سهم وزارت بهداشت از بیمه شخص ثالث را ندارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حیدر علی عابدی درباره هشدار وزارت بهداشت به بیمه‌ها مبنی برضرورت پرداخت سهم این وزارتخانه از اعتباراتی که مردم بابت درمان در تصادف‌‌ها پرداخت می‌کنند، گفت: مجلس تخلف بیمه‌های تجاری را پیگیری می‌کند.

نماینده مردم اصفهان درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه بر اساس قانون برنامه چهارم توسعه، وزارت بهداشت مکلف شده است که نسبت به درمان فوری و بدون قید و شرط مصدومین سوانح و حوادث رانندگی در خدمات بهداشتی و درمانی اقدام کنند، افزود: طبق این ماده قانونی برای تامین منابع لازم برای ارائه خدمات فوق، ۱۰ درصد حق بیمه شخص ثالث، سرنشین و مازاد توسط شرکت‌های بیمه تجاری وصول و به حساب درآمدهای اختصاصی وزارت بهداشت باید واریز شود.

وی تصریح کرد: در صورتی که بیمه‌ها سهم وزارت بهداشت را از حق بیمه شخص ثالث پرداخت نمی‌کنند، مسئولان این وزارتخانه باید نامه‌ای را دراین خصوص به کمیسیون بهداشت ارسال کرده و به طورحتم با دعوت از مسئولان بیمه‌های تجاری این مسئله از طریق قانونی پیگیری می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به اینکه با طرح این مسئله توسط مسئولان وزارت بهداشت درکمیسیون بهداشت و درمان می‌توان راه حل مناسبی را برای مشکل پیدا کرد، افزود: باید مسئولان وزارت بهداشت و سازمان‌های بیمه گر تجاری در مجلس دراین خصوص توضیحات خود را ارایه دهند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.