پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

تقدیر آیت‌الله نوری همدانی از حضور مردم در انتخابات
یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه مردم به طور مطلوب در انتخابات شرکت کردند، گفت: مردم با شرکت در انتخابات به وظیفه دینی و ملی خود عمل کردند، شرکت مردم در همه صحنه‌ها لازم است، زیرا نظام کنونی براساس مردم‌سالاری دینی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

آیت‌الله حسین نوری همدانی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد، اظهار کرد: خداوند این عالم را بر اساس سنت‌هایی ایجاد کرده و بر همین اساس اداره می‌کند، برای پیمودن مسیر سعادت و اجتناب از منکرات شناخت سنت‌های خداوند لازم است.

وی خاطرنشان کرد: اگر در بین مردم گناهان و فواحشی ظاهر شود که در میان آنها نبوده، مرض‌هایی به وجود می‌آید که در گذشته اثری از آنها نبوده است.

این مرجع تقلید با اشاره به نکات دیگری که باید مورد توجه افراد قرار گیرد، گفت: اگر افراد از حقوق یکدیگر کم بگذارند،‌ خداوند قحطی و سختی زندگی را در بین آنها به وجود می‌آورد.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که خداوند غضب کرد، عمرها کوتاه می‌شود، تجار از کسب خود استفاده لازم را نمی‌برند، میوه‌ها گرفتار آفت و نهرها خشک و باران قطع می‌شود.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به مواردی که از خود گناه بدتر است، گفت: اصرار بر گناه،‌ خوشحال شدن از گناه، افتخار بر گناه و کوچک شمردن گناه از خود گناه بدتر است.

وی عنوان کرد: کارهای خوب آثار خوب به همراه دارد،‌ کارهای خوب سبب طول عمر و برکت در زندگی می‌شود‌، گناهان نیز آثاری دارد، بنابراین همه باید نسبت به انجام گناه عکس‌العمل نشان دهند.

وی با بیان اینکه پیرمردان و پیرزنان و علما وظیفه سنگین‌تری بر عهده دارند،‌ گفت: علما در بین مردم دارای جایگاه مناسبی هستند، عالم باید نسبت به گناهکاران تشدید و سخت‌گیری داشته باشد و به امر به معروف و نهی از منکر بپردازد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به انتخابات گفت: ‌شرکت مردم در انتخابات خوب بود،‌ کسانی که در انتخابات شرکت کردند به وظیفه دینی، اسلامی و ملی خود عمل کردند، از طرفی دیگر وظیفه انقلابی این است که همه مردم در صحنه‌ها حضور داشته باشند،‌ زیرا نظام کنونی بر اساس مردم‌سالاری دینی است.

وی خاطرنشان کرد: مردم صاحب مملکت هستند، بنابراین حضور مردم در تمام صحنه‌ها لازم است، ‌در صحنه انتخابات حضور مردم چشمگیر و خوب بود، هر چند که انتظار بیش از این بود، باید طوری باشد که همه مردم به میدان آیند، شرکت در انتخابات با سرنوشت مردم،‌ پیام و خون شهدا ارتباط دارد، از این نظر لازم است در انتخابات شرکت کنیم.

آیت‌الله نوری همدانی عنوان کرد: مسئله ارزانی، ایجاد کار و اشتغال مورد انتظار مردم است که مسئولان باید به آن توجه داشته باشند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.