پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

کتاب امامت و ولایت روح دیانت
همان طور که همه می­دانیم وظیفه ­ی هر انسانی، تحقیق و بررسی درباره­ ی دین حق و پیروی از آن در زندگی­ است و این به معنای راه یافتن به سعادت و رسیدن به هدفی است که خداوند متعال ما را برای آن خلق کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به نقل از وبلاگ نورالثقلین/
همان طور که همه می­دانیم وظیفه ­ی هر انسانی، تحقیق و بررسی درباره­ ی دین حق و پیروی از آن در زندگی­ است و این به معنای راه یافتن به سعادت و رسیدن به هدفی است که خداوند متعال ما را برای آن خلق کرده است. هم اکنون که از میان همه­ ادیان، حقانیت اسلام بر ما روشن گشته و مفتخر به پیروی از پیامبر ختمی مرتبت حضرت محمد صلی الله علیه و آله شده ­ایم،

بر ما لازم است با تحقیق و بررسی مذاهب گوناگون اسلامی که هر یک خود را اسلام راستین دانسته و معتقدند که راه رسیدن به حقیقت نورانی اسلام هستند، مسیر درست رسیدن به کمال ایمان و حقیقت گوهر دین مبین را یافته و با تمسک به آن به هدایت دست یابیم.

کتاب پیش رو حاصل بخشی از تحقیقات و زحمات طولانی مدت حضرت آیت الله استاد دکتر حسینی قزوینی در موضوع ولایت امیرالمؤمنین علیه السلام است که به صورت کاملا علمی اما مختصر ارائه گردیده است. ایشان معتقدند که بر همه مؤمنین لازم است اعتقاد خود به ولایت اهل بیت علیهم السلام را با استفاده از منابع صحیح و معتبر اثبات کنند و بر همین اساس جزوه کوچکی از مباحث ایشان با عنوان “اثبات امامت در پنج دقیقه” تهیه گردید و در اختیار مخاطبین قرار گرفت که کتاب پیش رو تنظیم و تکمیل شده آن جزوه مختصر است.
این کتاب در هفت بخش سامان یافته است که پس از طرح ضرورت تحقیق از مذهب و اثبات ولایت حضرت علی علیه السلام از قرآن و روایات اهل سنت، به صورت خلاصه نقد ادله خلافت خلفای اهل سنت با شیوه علمی و محترمانه مطرح شده است.
عناوین فصول کتاب عبارتند از:
۱- ضرورت تحقیق و بررسی درباره ی مذهب
۲- چرا شیعه خود را فرقه ناجیه میداند؟
۳- خلافت حضرت علی علیه السلام براساس منابع اهل سنت
۴- واقعه عظیم غدیر خم در منابع اهل سنت
۵- نقد ادّله اهل سنت بر خلافت ابوبکر
۶- خلافت عمر بن خطاب
۷- خلافت عثمان
لینک دانلود فایل pdf
لینک خرید اینترنتی کتاب «امامت و ولایت روح دیانت»

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.