پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رئیس پلیس فتای استان مازندران خبر داد;
سوءاستفاده از تصاویر مخاطبان در فضای مجازی
رئیس پلیس فتای استان مازندران از دستگیری فردی که با استفاده از تصاویر شخصی دختری در فضای مجازی اقدام به ساخت صفحات جعلی در فضای مجازی کرده بود خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سرهنگ حسن محمد نژاد در تشریح این خبر، گفت: در پی مراجعه دختری مبنی بر این که در یکی از شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب، صفحه‌ای جعلی با انواع تصاویر شخصی و خانوادگی وی ایجاد شده است، موضوع در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت .

رئیس پلیس فتای استان مازندران، افزود:ماموران با انجام اقدامات فنی موفق به شناسایی متهم که با نشر اکاذیب تحت‌عنوان مشاوره، روانشناسی و روانپزشکی با نام شاکیه موجب سلب آسایش شاکیه شده بود، شدند .

سرهنگ محمدنژاد تصریح کرد: با هماهنگی های قضایی، متهم دستگیر و ضمن اقرار به بزه انتسابی و اظهار داشت؛ با جستجو در فضای‌مجازی به تصاویر شاکیه دسترسی پیدا کرده و در ادامه با شماره تلفنی ناشناس، اقدام به ساخت صفحاتی جعلی با تصاویر خصوصی شاکی و اخاذی از مخاطبان می کرد .

وی در ادامه افزود: متهم انگیزه خود از این عمل مجرمانه را حس کنجکاوی و جمع‌آوری وجه نقد و اخاذی عنوان‌داشته و دلیل استفاده از تصویر شاکیه را نیز موجه بودن عکس‌های وی بیان‌داشت.

سرهنگ محمدنژاد در خاتمه گفت: متهم پس از انجام تحقیقات پلیسی به همراه پرونده متشکله جهت سیر مراحل قضایی به مرجع قضائی معرفی شد.

رئیس پلیس فتا مازندران در پایان هشدار داد: کاربران فضای مجازی به هیچ عنوان عکس‌های شخصی خود را بر روی پروفایل شبکه‌های اجتماعی خود قرار ندهند و از بارگذاری حتی تصاویر موجه خود و خانواده‌ شان در فضای مجازی نیز جدا خودداری کنند، زیرا ممکن است مورد سوءاستفاده افراد سودجو قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.