پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

با مخترعین ایرانی؛
تولید پانسمانی که زمان تعویض خودش را به شما اطلاع می‌دهد
شرکتی دانش‌بنیان موفق به تولید پانسمان‌هایی شده است که به کمک یک لایه آنتی بیوتیک و ماده ضدعفونی کننده زخم را ترمیم می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

اختراعات روزمره جوانان نخبه در شرکت‌های دانش‌بنیان و طرح‌های مبتنی بر دانش است که رشد و پیشرفت کشور را رقم می‌زند.

یکی از شرکتهای دانش بنیان موفق به تولید پانسمان‌هایی شده است که به کمک یک لایه آنتی بیوتیک و ماده ضدعفونی کننده به ترمیم زخم می‌پردازد که در مقایسه با نمونه سنتی و قدیمی‌اش بسیار کارآمدتر عمل می‌کند.

مدیر این شرکت دانش بنیان در گفت‌وگویی در خصوص این پانسمان دانش بنیان گفت:‌ در این پانسمان ماده موثر آنتی بیوتیک وجود دارد و با قرار دادن این پانسمان بر روی زخم می‌توان تاثیر فوق‌العاده آن را دید.

وی در خصوص مزایای کاربردی این پانسمان اظهار کرد: در این پانسمان ویژگی‌های ضدالتهاب وضد میکروبی قرار داده شده است و خاصیت آنتی بیوتیک درون آن قرار گرفته است و به دلیل وجود یونهای نقره‌ای که در این پانسمان وجود دارد باکتری ها اجازه رشد بر روی زخم را پیدا نمی‌کنند.

مدیر این شرکت دانش بنیان ادامه داد: این پانسمان کمک می‌کند تا ترمیم زخم با سرعت بالایی انجام شود و بی‌نیاز از بتادین و یا هرگونه ماده ضد عفونی کننده دیگری می‌توان زخم را پانسمان کرد.

پانسمانی که خود زمان تعویضش را می‌گوید

وی با بیان اینکه این پانسمان زمان تعویض را نشان می‌دهد، گفت: به دلیل آزادسازی یون نقره‌ای درون پانسمان رنگ الیاف از سبز تیره به سبز روشن تغییر پیدا می‌کنند و این تغییر رنگ نشان از زمان تعویض پانسمان دارد.

مدیر این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه این پانسمان اثر بخشی موثری دارد، یادآور شد: در بیمارستان‌های سوختگی سراسر کشور از این پانسمان بهره برده‌اند و در مقایسه با نمونه خارجی که در بازار وجود داشت این پانسمان با قیمتی ارزان‌تر در دسترس همه قرار گرفته است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.