پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

خطر «تشیّع انگلیسی» و «تسنّن آمریکایی» بیش از دشمنان خارجی است
رییس جمعیت علمای صور لبنان با بیان آنکه یاسر الحبیب نفوذی انگلیس است خطر تسنن امریکایی و تشیع انگلیسی را بیش از دشمنان خارجی دانست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

رییس جمعیت علمای صور لبنان با بیان آنکه یاسر الحبیب نفوذی انگلیس است خطر تسنن امریکایی و تشیع انگلیسی را بیش از دشمنان خارجی دانست.
حجت الاسلام شیخ علی یاسین رییس جمعیت علمای صور لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری رسا، با اشاره به حادثه حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن از سوی افراد وابسته به تشیّع انگلیسی گفت: استکبار جهانی و دشمنان امت اسلامی به صورت عام و دشمنان تشیّع به صورت خاص بسیاری را تشویق کردند تا با اصول اسلامی و مبانی تشیّع به مخالفت برخیزند و از این رو مدارس علمیه و بیوت مراجع را تاسیس کردند و پیروانی نیز اطراف این افراد جمع شدند تا ارتباط آنان با کشورهای خارجی را مستور نگه دارند.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران معادلات استکبار جهانی در منطقه را برهم زد. با تاسف شدید موضع گیری‌هایی که از سوی جریان‌های انحرافی و بیوت برخی شخصیت‌ها انجام می‌شود همسو با دشمنان اسلام، دشمنان وحدت، دشمنان شیعه و اهل سنت است. در حقیقت این جریان‌‌ها ادامه دهنده راه و مجریان طرح و نقشه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه هستند.
شیخ یاسین با اشاره به خطر تشیّع انگلیسی و تسنن آمریکایی برای امت اسلامی خاطر نشان کرد: جریان‌های افراطی و انحرافی خطری بسیار بیشتر از دشمنان خارجی دارند. امروز این فرقه‌ها دست نشانده‌های آمریکا و حافظان منافع استکبار جهانی در منطقه هستند. حامیان اسلام آمریکایی درصدند تا کشورهای اسلامی منطقه را تضعیف کرده و به خود وابسته سازند از این رو برای منصرف ساختن اذهان عمومی از خطر تکفیری‌های صهیونیستی ـ سعودی و با هدف ایجاد اختلاف و آشوب در میان کشورهای مسلمان به اقداماتی که جلب توجه کند، روی آورده اند.
رییس جمعیت علمای صور لبنان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان تناقض رفتاری انگلستان در سرکوب موسسه‌های نشر دهنده اسلام محمدی اصیل و حمایت از نهادهای شبه دینی افراط گرا اظهار داشت: مشکل اصلی مسلمانان تکفیری‌های وابسته به اهل سنت و دشنام دهندگان و ناسزاگویان شیعی هستند. بنده معتقدم که این جریان‌ها به صورت مستقیم با بیگانگان و استکبار جهانی مرتبط هستند.
عالم شیعی لبنان ادامه داد: افرادی مانند یاسر الحبیب و شخصیت‌های مطرح دیگر در حقیقت ساخته دستگاه اطلاعاتی انگلستان است. پس از آنکه تصمیم برای بازداشت یاسر الحبیب در کویت قطعی شد، دولت آمریکا و انگلیس جنجال به راه انداخته و پس از سلب تابعیت از یاسر الحبیب به وی پناهندگی دادند. امروز همین فرد در انگلستان به سهولت و بدون هیچ محدودیتی به تمام کسانی که با وی در اندیشه و مبانی اعتقادی مخالف هستند، اهانت می‌کند.
شیخ یاسین در پایان تصریح کرد: افرادی مانند یاسر الحبیب که از آنها سخن گفتیم در حقیقت نیروهای نفوذی مورد حمایت انگلستان هستند که تحت فرمان این کشور فعالیت می‌کنند. فرقه‌های گمراه و انحرافی نیز افراد ناآگاه و ساده اندیش را به کار گرفته و آنان را به سمت اندیشه‌های خود جذب می‌کنند. نتیجه این اقدام تشکیل یک پشتوانه مردمی و تحریک آنان در مواقع مورد نیاز است. وظیفه علما آن است که آموزه‌های اسلام اصیل را به این افراد آموزش داده و جاهلان دینی را در مسیر صحیح قرار دهیم./

منبع : رجا نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.