پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رئیس کل دادگستری مازندران خبر داد;
رفع تصرف ۴۳ هکتار از سواحل مازندران به ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان
رئیس کل دادگستری مازندران گفت: ۳۰ کیلومتر از سواحل استان به مساحت ۴۳ هکتار و ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان با ورود به موقع دستگاه قضایی از دست متصرفان خارج و به عرصه ملی بازگردانده شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حجت الاسلام تقوی فرد رئیس کل دادگستری مازندران گفت: ۳۰ کیلومتر از سواحل استان به مساحت ۴۳ هکتار و ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان با ورود به موقع دستگاه قضایی  از  دست متصرفان خارج و به عرصه ملی بازگردانده  شد.

وی افزود: ۱۴۵ کیلومتر نوار ساحلی از رویان تا رامسر وجود دارد که ۱۰ کیلومتر در تصرف بخش‌های دولتی و ۴۱ کیلومتر در تصرف افراد خصوصی  است.

رئیس کل دادگستری مازندران افزود: حدود ۱۱۲ کیلومتر سواحل غرب استان اکنون آزاد شد و در تلاش هستیم که بتوانیم با هماهنگی و همدلی ارگان های دولتی ۵۱ هکتار  دیگر را نیز آزاد سازی کنیم.

حجت الاسلام تقوی فرد با بیان اینکه ۲۰۰ کیلومتر ساحل در شرق استان نیز شناسایی شد، گفت: از این میزان ۲۲ کیلومتر به مساحت ۱۶۰ هکتار در تصرف مراکز دولتی و  ۶ کیلومتر در تصرف اشخاص  است.

رئیس دادگستری  مازندران با بیان اینکه از سال ۹۳ تاکنون ۱۰ کیلومتر از نوار ساحلی شرق مازندران آزاد سازی شده است، گفت:  تلاش خواهد شد تا در  آینده ای نه چندان دور همه سواحل  مازندران آزاد شود و در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی افزود:  آزاد سازی سواحل به تنهایی کافی نیست و به برنامه ریزی برای بهره برداری بهینه و عام المنفعهنیاز دارد.

حجت الاسلام  تقوی فرد در خصوص منابع طبیعی در استان نیز افزود: در این خصوص هیچ تصرف عدوانی جدیدی نسبت به منابع طبیعی در استان گزارش نشد و می‌توان گفت که تعرض به منابع طبیعی استان اکنون به صفر رسیده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.