پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بیان مکرر تلخی های زندگی؛ عامل فرار جوانان از ازدواج
یکی از راهکارهای بسیار مهم و کلیدی در امر تشویق نسل جوان به ازدواج، بیان شیرینی‌های زندگی مشترک است و متاسفانه در سال های اخیر به خصوص از منظر و دریچه های متنوع رسانه ای، آن قدر از تلخی های زندگی و طلاق و مشکلات آن گفته ایم که برخی از جوانان فراتر از مشکلات اقتصادی واقعا از ازدواج می ترسند چرا که فکر می کنند با کوچکترین مشکلی به بحران می رسند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

بر پایه آماری که دستگاه های ذیربط دولتی و حاکمتی انتشار داده اند در حال حاضر بیش از ۲۵ درصد جمعیت زنان کل کشور را دختران جوانی تشکیل می دهند که ازدواج نکرده اند یعنی چیزی در حدود ده میلیون نفر و از این تعداد چیزی در حدود ۵۰۰ هزار نفر از آن ها کسانی هستند که بالای ۴۰ سال سن دارند و عملاً دچار وضعیت تجرد قطعی شده اند.

از سویی هم اکنون ۴ و نیم میلیون دختر مجرد در سن ازدواج( ۱۵ تا ۲۹ سال) و نیز ۵ و نیم میلیون پسر در سن ازدواج( ۲۰ تا ۳۴ سال) در کشور وجود دارد که اگر فکری برای برداشتن موانع فراروی ازدواج آن ها نشود، در آینده ای نه چندان دور بر تعداد افراد دارای تجرد قطعی افزوده می گردد.

قبل از هر چیز لازم است که ذهنیت نسل جوان نسبت به مساله ازدواج تغییر پیدا کند چه آن که بی تعارف باید گفت و البته متاسفانه که در جامعه امروز ذهنیت بخش قابل توجهی از جوانان به امر ازدواج بسیار منفی شده به طوری که بسیاری از آنان از تشکیل خانواده گریزان هستند.

از سویی باید این آموزش داده شود به جوانان که به هر حال ازدواج مهم ترین تصمیم زندگی هر فردی هست و چنانچه به درستی انجام شود می تواند زمینه ساز موفقیت های بعدی آن ها باشد؛ بی شک در این رابطه نوع رفتاری که والدین با یکدیگر در منزل و در حضور فرزندانشان دارند می تواند در تصمیم گیری جوانانشان درباره ازدواج بسیار موثر واقع شود.

یکی از راهکارهای بسیار مهم و کلیدی در امر تشویق نسل جوان به ازدواج، بیان شیرینی‌های زندگی مشترک است و متاسفانه در سال های اخیر به خصوص از منظر و دریچه های متنوع رسانه ای، آن قدر از تلخی های زندگی و طلاق و مشکلات آن گفته ایم که برخی از جوانان فراتر از مشکلات اقتصادی واقعا از ازدواج می ترسند چرا که فکر می کنند با کوچکترین مشکلی به بحران می رسند و حال آن که می بایست در نقطه مقابل زیبایی های زندگی مشترک و سرنوشت افراد موفق در این زمینه را هم بیان کرد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.