پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

پوشش خبری راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در رسانه‌های خارجی+ تصاویر
رسانه‌های مختلف خارجی به پوشش خبری جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

­راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ از لحظاتی پیش به طور رسمی در تهران آغاز شد.

بر اساس اعلام اداره کل رسانه‌های خارجی، ۱۲۵ خبرنگار و عوامل خبری از هفتاد و یک رسانه منطقه‌ای و بین‌المللی وابسته به ۲۴ کشور جهان، سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را در مسیرهای راهپیمایی و میدان آزادی پوشش خبری خواهند داد.

همچنین بیش از ۱۵۰ نماینده مقیم خبری رسانه‌های خارجی با استفاده از خروجی خبرگزاری‌های داخلی و خبرنگاران اعزامی خود به محل مراسم، این رویداد عظیم را از دفترهای خود در جمهوری اسلامی ایران مخابره خواهند کرد.

پوشش خبری راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در رسانه‌های خارجی

شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از خبرنگار خود در تهران اعلام کرد: راهپیمایی مردمی در ایران به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در تهران و شهرهای مختلف ایران آغاز شده است.

خبرنگار المیادین مستقر در میدان آزادی با این شبکه درباره راهپیمایی امروز صحبت کرد.

همچنین مردم کارگیل در کشمیر هند همزمان با بیست و دوم بهمن، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با چراغانی معابر و خانه های خود پیروزی انقلاب را جشن گرفتند. مردم دوستدار انقلاب اسلامی در کارگیل دیشب با حضور در خیابان ها و سر دادن شعارهای انقلابی از جمله، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی با مردم ایران اسلامی در برگزاری جشن های انقلاب همراه شدند. همچنین کارگیلی ها با سر دادن «لبیک یا خامنه‌ای» با آرمان‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب تجدید میثاق کردند.

منطقه کارگیل در کشمیر و شمالی‌ترین نقطه هند بیش از چهارده هزار کیلومتر مربع وسعت و حدود ۱۴۰ هزار نفر جمعیت دارد. مردم این منطقه از دوستداران انقلاب و ایران اسلامی به شمار می روند و همه روزه در ایام الله دهه فجر جشن های پیروزی انقلاب را با شکوه برگزار می کنند.

پوشش خبری راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در رسانه‌های خارجی

پایگاه خبری النشره با بازتاب راهپیمایی گسترده ملت ایران نوشت: راهپیمایی میلیونی در تهران و تمامی شهرهای ایران به مناسبت جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب در ۱۱ فوریه ۱۹۷۹ ( ۲۲ بهمن ۱۳۵۷) آغاز شد.

این پایگاه همچنین اعلام کرد این راهپیمایی‌ در ۱۰ مسیر اصلی که به میدان آزادی در غرب پایتخت ایران منتهی می شود، انجام خواهد شد و قرار است حسن روحانی (رئیس‌جمهور ایران) به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی در این مراسم سخنرانی کند.

پوشش خبری راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در رسانه‌های خارجی

شبکه تلویزیونی الاتجاه عراق در خبری فوری ضمن پخش تصاویری از راهپیمایی با شکوه ۲۲ بهمن ماه در تهران اعلام کرد: مردم ایران در راهپیمایی میلیونی به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خیابان‌ها آمده‌اند و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر داده اند.

پایگاه العرب الیوم نیز با پوشش مراسم راهپیمایی روز ۲۲ بهمن از حضور مسئولان و سران نظامی ایران در این مراسم سخن گفت.

پوشش خبری راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در رسانه‌های خارجی

خبرگزاری ترند آذربایجان نیز با بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن در ایران، از حضور گسترده ایرانی ها در این مراسم در سراسر کشور در سالگرد انقلاب ۱۹۷۹ (۱۳۵۷ شمسی) خبر داد. این خبرگزاری نوشت: شبکه های تلویزیونی تصاویر زنده ای را از شهرهای مختلف سراسر ایران مخابره کرده اند که در آن حضور راهپیمایان در سالگرد انقلاب اسلامی این کشور را نشان می دهد.

پوشش خبری راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در رسانه‌های خارجی+ تصاویر

شبکه خبری ای بی سی نیوز آمریکا گزارش داد ایرانی‌ها تنها چند هفته پس از وقوع برخی اغتشاشات در این کشور، خیابان‌ها را به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب به لرزه درآوردند.

این شبکه همچنین اعلام کرد راهپیمایان امروز در تهران شعارهایی علیه آمریکا و اسرائیل سر دادند.

پوشش خبری راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در رسانه‌های خارجی+ تصاویر

پایگاه اینترنتی روزنامه واشنگتن پست نیز با پوشش خبری راهپیمایی ۲۲ بهمن در ایران نوشت: صدها هزار نفر در حال تجمع در میدان مرکزی آزادی هستند؛ جایی که قرار است حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در برابر جمعیت سخنانی کند.

پوشش خبری راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در رسانه‌های خارجی+ تصاویر

جشن سی و نهمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در استان هرات افغانستان برگزار شد. در این مراسم که با حضور شخصیت های سیاسی، فرهنگی، مقامات و علمای استان هرات برگزار شد «محمد آصف رحیمی» استاندار هرات گفت:  پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) سبب بیداری امت اسلامی شد و ملت و دولت ایران به دستاوردهای بزرگی در عرصه‌های علمی، اقتصادی و اجتماعی نایل شدند.

خبرگزاری شین‌هوا چین گزارش داد صدها هزار ایرانی در شهرهای مختلف برای شرکت در جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خود مانند سیل به خیابان‌ها آمدند.

پوشش خبری راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در رسانه‌های خارجی+ تصاویر

شبکه روسیا الیوم نیز با پوشش خبر راهپیمایی ۲۲ بهمن، نوشت: ایران موشک بالستیک جدیدی را در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به نمایش گذاشت. این شبکه اعلام کرد نیروی هوافضای سپاه ایران موشکی از نوع «قدر F» با برد ۲۰۰۰ کیلومتر در برابر شرکت کنندگان در سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به نمایش گذاشت.

پوشش خبری راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در رسانه‌های خارجی+ تصاویر

پایگاه خبری نیشن پاکستان با پوشش مراسم راهپیمایی ایران اعلام کرد: میلیون‌ها ایرانی امروز، یکشنبه در سراسر کشورشان در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ ( ۱۳۵۷ شمسی) به خیابان‌ها آمدند.

در حال تکمیل…

 

بازتاب راهپیمایی باشکوه مردم ایران در مراسم ۲۲ بهمن

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.