پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

منچستر برنده جدال سنتی/تعلل آرسنال تاتنهام را به لستر چسباند
در حساس‌ترین دیدار هفته بیست و هفتم لیگ برتر جزیره منچستر در اولدترافورد در دیداری پر گل و زیبا مقابل آرسنال مدعی به برتری رسید و تاتنهام با عبور از سد سوانسی به لستر نزدیک‌تر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در حساس‌ترین دیدار هفته بیست و هفتم لیگ برتر جزیره از ساعت ۱۷ و۳۵ دقیقه منچستر در ورزشگاه اولدترافورد به مصاف حریف سنتی خود آرسنال رفت.

این دیدار در نهایت با نتیجه ۳ بر ۲ به سود منچستر خاتمه یافت.

گل‌های بازی را مارکوس راشفورد دو گل در دقایق ۲۹ و ۳۲ و هررا در دقیقه ۵۶ برای شیاطین سرخ و برای آرسنال ولباک در دقیقه ۴۲، مسعوت اوزیل در دقیقه ۶۹ گلزنی کرد

این دیدار برای توپچی‌های لندن به دلیل ادامه تعقیب لستر در صدر بسیار حائز اهمیت بود و در نقطه مقابل شاگردان فان‌خال برای خروج کامل از بحران و تثبیت خود در جدول پا به میدان گذاشته بودند.

نکته جالب در ترکیب منچستر غیبت رونی، مارسیال و فلاینی بود که هر کدام به دلیلی از جمله رونی به دلیل مصدومیت در میدان حضور نداشت.

منچستر با توجه به اینکه از حضور مارسیال و فلاینی محروم بود با ترکیب جوان شده پا به میدان گذاشته بود و البته این رویکرد بازدهی مثبتی داشت و  مارکوس راشفورد که جایگزین مارسیال شده بود نمایش فابل توجهی داشت و دو گل من‌یونایتد را در نیمه اول به ثمر رساند.آرسنال هم که برای رسیدن به دروازه دخه‌آ از تمام صلاح‌های خود سود می‌برد در نیمه اول از هماهنگی اوزیل، والکات و ولباک که تازه به جمع توپچی‌ها بازگشت است استفاده کرد و توسط ولباک یکی از گل‌ها را جبران کرد.

در خاتمه نیمه اول این شاگردان فان‌خال بودند که با پیروزی روانه رختکن شدند.

با آغاز نیمه دوم آرسنال در پی خلق موقعیت بود و هر بار تا محوطه جریمه منچستر پیش رفت در نهایت در تراکم بازیکنان سرخ پوش از خلق موقعیت گل عاجز ماند و برخلاف جریان بازی بازهم منچستر با درخشش راشفورد و پاس گلی که برای هررا ارسال کرد به گل سوم رسید ولی این پایان کار نبود و مسعود اوزیل گل دوم آرسنال و گل پنجم بازی را به ثمر رساند تا فاصله به حداقل برسد.در انتهای بازی آرسنال سر و پا حمله شد اما توپ‌های توپچی‌های لندن راهی به دروازه نبرد تا آرسنال با صدر جدول فاصله بگیرد.

در دیگر دیدار امروز تاتنهام از تعلل آرسنال استفاده کرد و با غلبه بر سوانسی نزدیک‌ترین تیم تعقیب کننده لستر سیتی شد.

برای تاتنهام شاذلی در دقیقه ۷۰ و دنی رز در دقیقه ۷۷ موفق به گلزنی شد و تک گل میهمان را پلوشی در دقیقه ۱۹ به ثمر رساند تا تاتنهام در یک قدمی شاگردان رانیری قرار بگیرد.

در جدول لیگ برتر انگلیس تاتنهام با ۵۴ امتیاز و دو امتیاز کمتر از لستر دوم، آرسنال با ۵۱ امتیاز سوم و منچستر با ۴۴ امتیاز در مکان پنجم قرار دارد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.