پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رونمایی از محصول جدید ولوو مجهز به سیستم خودران
شرکت خودرو سازی «ولوو» تا سال آینده میلادی از محصول جدید خود که مجهز به سیستم خودران است، رونمایی می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

شرکت خودروسازی «ولوو» سوئد قرار است از محصول جدید شاسی بلند خود با نام XC۹۰ که مجهز به سیستم خودران «Pilot Assist II» است، در سال آینده میلادی رونمایی کند.

این دستگاه می تواند هدایت سیستم کنترل کروز را عهده دار شود ضمن اینکه به صورت نیمه خودران، کنترل سرعت، ترمز و فرمان را در خطوط بزرگراهها در دست می گیرد.

این سیستم می تواند حداکثر سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت را با هدایت خودران انجام دهد همچنین می توان سیستم خودران آن را به راحتی با افزایش سرعت بیشتر از مقدار تعریف شده در سیستم آن و یا پیچاندن فرمان از کار انداخت و راننده طبق میل خود رانندگی کند.

اما این سیستم نمی تواند زدن راهنما و پیچاندن فرمان برای تغییر خطوط در اتوبان را انجام دهد و همانطور که گفته شد، نوعی سیستم نیمه خودران بر روی آن سوار شده است.

همچنین از دیگر ویژگی های XC۹۰ مجهز بودن به «PowerPulse» است که در آن سیستم «تربوچارجر» که در بیشتر موتورهای دیزلی دیده می شود، حذف شده است. به جای این سیستم یک کمپرسور برقی و مخزن فشار هوای دولیتری به دستگاهی که نیروی چرخشی موتور را به چرخ ها انتقال می دهد، اضافه شده است. هوای تازه از طریق فیلتر هوا در داخل مخزن ذخیره می شود و زمانیکه سوپاپ ها برای سرعت بالا فشرده می شوند، هوای کمپرس شده از اگزوز برای قدرت بخشیدن به موتور و سرعت بالا خارج می شود.

این خودرو مجهز به سیستم تشخیص عابر پیاده و دوچرخه سوران است و قرار است محصولات دیگر این شرکت از قبیل  S۹۰ چهار در و V۹۰ از این فناوری برخوردار باشند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.