پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

افزایش قیمت لبنیات و گوشت قرمز در بهمن ماه/ رشد ۲۸٫۵ درصدی قیمت سبزیجات
مرکز آمار گزارش داد، در بهمن ماه شاخص قیمت گروه کالایی لبنیات و گوشت قرمز در بهمن ماه برای خانوار روستایی افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران از شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در بهمن ماه امسال، شاخص مربوط به «شیر، پنیر و تخم‌مرغ » و «گوشت قرمز و  ماکیان» و «گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن» نسبت به ماه قبل خود بیشترین افزایش را نشان می‌دهد.

بر اساس آمار به ترتیب در این سه گروه رشد قیمت ۴٫۱ درصد، ۳٫۳ درصد و ۳٫۱ درصد مشاهده می‌شود.

همچنین گروه «سبزیجات»، «میوه و خشکبار» و «آب، برق، سوخت» نسبت به ماه قبل خود رشد قیمتی منفی را تجربه کرده و به عبارت دیگر کاهش یافته است.بدین ترتیب این سه گروه کالایی نیز با کاهش ۵٫۲-، ۴٫۹- و ۱٫۱- درصد بوده است.

همچنین مهمترین درصد تغییرات قیمتی نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد بیشترین افزایش با ۲۸٫۵ درصد مربوط به گروه «سبزیجات» و پس از آن «آموزش» با ۱۶٫۱ درصد و «آب، برق، سوخت»  ۱۳٫۵ درصد مشاهده می‌شود.

بر اساس این گزارش دیگر شاخص‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل خود به غیر از «میوه و خشکبار»‌و «گوشت قرمز، ماکیان»، ۳۰ شاخص دیگر رشد داشته‌ است.

طبق گزارش مرکز آمار، شاخص «بهداشت و درمان»‌ در بهمن ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲٫۸ درصد، «حمل و نقل»‌ ۸٫۳، «تفریح و فرهنگ»‌ ۸٫۲ درصد رشد نشان می‌دهد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.