پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدير جهاد كشاورزي قائم‌شهر خبر داد;
تخریب ۲۸ بنای غیر مجاز در زمین های کشاورزی قائم‌شهر
مدير جهاد كشاورزي قائم‌شهر گفت: 28 مورد بنای غیر مجاز به مساحت 8 هزار 200 مترمربع در زمین های کشاورزی این شهرستان تخریب شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مجید جعفری اظهار کرد: برای جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در زمین‌های زراعی و باغی  و اجرای  تبصره ۲ ذیل ماده ۱۰ ، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌ شهر با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی، ۲۸ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در سطح ۸ هزار و ۲۰۰ مترمربع در زمین‌های کشاورزی این شهرستان قلع وقمع و تخریب شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌ شهر با بیان اینکه بیشترین تخلفات مربوط به قطعه‌بندی و دیوارکشی و تفکیک زمین‌های کشاورزی است، ادامه داد: اگر با ورود به‌ موقع برای خارج کردن زمین‌های کشاورزی از سوی متخلفین برخورد قانونی شود ساخت‌ و‌ سازهای غیر‌مجاز و هدر رفت سرمایه ملی را شاهد نخواهیم بود.

جعفری با تاکید به اینکه جهاد کشاورزی با هر‌گونه ساخت‌ و‌ ساز غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی که منابع تامین‌کننده امنیت غذایی جامعه و یکی از ارکان اقتصاد‌ مقاومتی را تهدید کند قاطعانه اعمال قانون می‌کند، گفت: کشاورزان و باغداران  بدون اخذ مجوزهای قانونی نسبت به تغییرکاربری اراضی زراعی و باغی خود اقدام نکنند و قبل از هر‌گونه اقدام نسبت به دریافت مشاوره به این مدیریت و مراکز جهادکشاورزی مراجعه کنند.

وی  گفت: از ابتدای امسال تاکنون، ۲۲ مورد تخریب داوطلبانه در سطح ۶۶۰ متر مربع از زمین های کشاورزی این شهرستان انجام شد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.