پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

ظریف در کنفرانس امنیتی تهران: اعلام بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی توسط ترامپ دشمنی آشکار با مسلمانان است/ مردم و دولت‌ عراق و سوریه دلاورانه علیه داعش مقاومت کردند
وزیر امور خارجه گفت: اعلام بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی توسط ترامپ دشمنی آشکار با مسلمانان و دولت‌های اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محمّدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان صبح امروز(دوشنبه ۱۸ دی‌ماه) در دومین کنفرانس امنیتی تهران که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است اظهار داشت: دومین کنفرانس امنیتی تهران در شرایطی برگزار می‌شود که منطقه غرب آسیا در یکی از دشوارترین دوره‌های تاریخ خود قرار دارد.

ظریف با بیان اینکه جریان افراط‌گرایی خشونت‌طلب که این منطقه را دستخوش یکی از خطرناک‌ترین و خسارت‌بارترین ادوار تاریخی‌اش کرده بود رو به زوال گذاشته است خاطرنشان کرد: داعش به عنوان دهشتناک‌ترین نماینده این جریان، از نظر نظامی سرکوب و خلافت خودخوانده و جعلی‌اش نابود شده و کنترلش بر قلمرو وسیعی که از راه خشونت بی حد و ایجاد رعب تصرف شده بود از میان رفته است.

وزیر امور خارجه افزود: مردم و دولت‌های عراق و سوریه طی شش سال گذشته دلاورانه علیه این گروه‌ها بویژه داعش مقاومت کردند و به پیروزی‌های مهمی دست یافتند. خوشحالیم که در این مبارزه تاریخ‌ساز در کنار این دو ملّت دوست و برادر قرار داشتیم.

وی در ادامه سخنان خود تصریح‌کرد: اعلام بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی توسط ترامپ دشمنی آشکار با مسلمانان و دولت‌های اسلامی است.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.